Zmazać porażkę dobrym wynikiem. Zapowiedź meczu z DevelopResem Rzeszów

Już o godzinie 18 „Wiewióry” zmierzą się w Rzeszowie z DevelopResem w ramach 3. kolejki Tauron Ligi. W poprzedniej serii gier musiały uznać wyższość Radomki Radom, więc teraz będą chciały zmazać to wspomnienie dobrym wynikiem.

Łodzianki weszły w sezon z opóźnieniem, ominęły 1. kolejkę Tauron Ligi, po tym jak zawnioskowały o przełożenie swojego pierwszego meczu (część zawodniczek była jeszcze na zgrupowaniach kadr narodowych). Ostatecznie zainaugurowały ten sezon wyjazdowym meczem z Radomką Radom, lecz ten gospodynie wygrały aż 3:0. Teraz „Wiewióry” będą chciały zrobić wszystko, żeby osiągnąć lepszy wynik. W tym przypadku czas działa na ich korzyść, ponieważ część siatkarek Michala Maska dopiero dołączyła do drużyny i potrzebuje czasu, aby się z nią zgrać.

W drużynie Stefana Antigi, podobnie jak w Łodzi sporo się zmieniło w trakcie przerwy między rozgrywkami. Do klubu dołączyła była Ełkaesiaczka, Ana Kalandadze oraz m.in Bruna Honorio (Radomka Radom), Kara Bajema (Èpiù Casalmaggiore) czy Dominika Witkowska (BKS Bielsko-Biała). Drużyna z Rzeszowa jest zmotywowana, aby w tym sezonie zdobyć złoty medal. W poprzednim sezonie była tego blisko, sezon zasadniczy zakończyła na 1. miejscu w tabeli, z 5 punktami przewagi nad drugą Radomką Radom, jednak w finale play-offów DevelopRes uległ Chemikowi Police, przegrywając 1-3.

Początek meczu DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź został zaplanowany na godzinę 18:00. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna w serwisie PolsatBoxGo.

Fot. ŁKS Commercecon Łódź