Podtrzymać serię. Zapowiedź meczu ze Skrą Częstochowa

Przed nami ostatni tydzień zmagań w Fortuna 1. Lidze. Łódzki Klub Sportowy zainauguruje go meczem ze Skrą Częstochowa. Formalnie gospodarzem będzie Skra, ale pojedynek rozegrany zostanie na Stadionie Króla. Podbudowani ostatnimi dwoma zwycięstwami ełkaesiacy chcą udowodnić, że skreślanie ich w kontekście awansu w trakcie rundy jesiennej było błędem. Zwycięstwo pozwoli podopiecznym Kibu Vicuñi na dobre zadomowić się w strefie barażowej.

Ełkaesiacy podchodzą do tego spotkania w dobrych nastrojach. Wreszcie udało im się przełamać gorszą passę i zanotować dwa zwycięstwa z rzędu, z czego wygrana z GKS-em Tychy była w dobrym stylu, a „Rycerze Wiosny” kontrolowali ten mecz. Teraz przed nimi kluczowy tydzień zmagań w I Lidze, który zadecyduje z jakiej pozycji będą wracać do rozgrywek na wiosnę. W tym momencie znajdują się poza strefą barażową, jednak mają wciąż zaległe spotkanie z Chrobrym Głogów. Szkoleniowiec biało-czerwono-białych wielokrotnie podkreślał, że ważna jest mentalność drużyny, zaś tę dobry rezultat ze Skrą może tylko i wyłącznie jeszcze bardziej podbudować. Trzeba jednak pamiętać, że do starcia z beniaminkiem podchodzą w osłabieniu – za kartki pauzuje m.in Pirulo, który jest na szczycie klasyfikacji kanadyjskiej zespołu. Jest to zarazem szansa dla innych zawodników, jak Javi Moreno, aby wejść w jego buty i pokazać swoją przydatność dla drużyny.

Skrzacy” są na razie pozytywną sensacją rozgrywek – zespół, który do I Ligi awansował po barażach, podchodząc do nich z 6. miejsca w tabeli, aktualnie znajduje się na 9. lokacie. Częstochowianom udało się wyrwać punkty w walce z drużynami z czołówki, jak m.in GKS-owi Tychy, Arce Gdynia czy Miedzi Legnica. Atutem zespołu spod Jasnej Góry jest dobra defensywa, szybkie przejście do kontrataku oraz groźne stałe fragmenty gry, po których strzelili ponad połowę swoich bramek w tym sezonie. Już w pierwszym spotkaniu stoczonym z ŁKS-em pokazali, że mogą zagrozić „Rycerzom Wiosny„, a teraz podbudowani i bardziej ograni w pierwszoligowych bojach mogą tym bardziej być niebezpiecznym rywalem.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): – Skra dobrze gra, jeśli chodzi o rywalizację na boisku, każdy mecz jest trudny dla przeciwnika. Ostatnio przegrali z Koroną, ale przed tym wygrali z Jastrzębiem, Sandecją, Puszczą, Stomilem i zremisowali z Tychami i cały czas – 1:0, 0:1, 0:0. Będzie trudno, mają dobrych piłkarzy. To jest drużyna, która z reguły nie ma dużego posiadania piłki, czyli można powiedzieć, że oddają piłkę przeciwnikowi i czekają na kontrę czy stałe fragmenty gry. Z tego co liczyłem na ich 13 bramek aż 8 albo 9 padło po stałych fragmentach gry. Taki to będzie mecz, nie pierwszy, który taki rozegramy i jesteśmy na to przygotowani.

Javi Moreno (skrzydłowy ŁKS-u): – Widać teraz poprawę, wygraliśmy dwa mecze z rzędu. To prawda, że wcześniej nie byliśmy w optymalnej dyspozycji z powodu kontuzji, ale teraz drużyna czuje się dużo lepiej. Mamy ogromną chęć, aby kontynuować tę dobrą passę. Pamiętam, że rywale mają wypracowaną dobrze grę defensywną i wychodzą bardzo dobrze z kontratakiem. Musimy na to uważać, bo wtedy zdobyliśmy trzy bramki, ale jeśli dobrze pamiętam, to oni pod koniec sami wbili nam dwa gole.

Przemysław Sajdak (pomocnik Skry): – Teraz pojedynek z ŁKS. Na pewno fajnie będzie wrócić na stare śmieci, ale ten mecz będzie jak każdy inny. Do każdego spotkania trzeba podchodzić na sto procent. I jedziemy do Łodzi, żeby zgarnąć trzy punkty.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 18. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W ŁKS-ie zabraknie pauzujących za kartki Pirulo, Jakuba Tosika oraz Bartosza Szeligi. Wciąż z kontuzjami zmagają się także Dawid Arndt, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve i Kamil Dankowski. Z drużyną trenują już Michał Trąbka i Piotr Janczukowicz, ale trener Kibu Vicunia zapowiedział, że jest jeszcze za wcześnie by obaj znaleźli się w kadrze meczowej.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego ze Skrą Częstochowa będzie transmitowane za pośrednictwem portalu Polsat BOX GO. Transmisja rozpocznie się o 17:55. Pięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Formalnie ŁKS będzie gościem w tym spotkaniu.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Kuźma

Asystenci: Piotr Podbielski oraz Łukasz Sikora

Sędzia techniczny: Włodzimierz Bartos

Sędziowie VAR: Piotr Urban oraz Artur Aluszczyk

Przewidywane składy

ŁKS Łódź: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Jan Sobociński, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Ricardinho – Javi Moreno, Maciej Wolski – Maciej Radaszkiewicz.

Skra Częstochowa: Mateusz Kos – Krzysztof Napora, Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Rafał Brusiłło – Łukasz Winiarczyk, Przemysław Sajdak, Szymon Szymański, Marcin Stromecki, Piotr Nocoń – Maciej Mas.

Przeczytaj więcej o meczu Skra Częstochowa – ŁKS

Historia meczów: Ze Skrą w lidze po raz drugi!

Sytuacja kadrowa: Trąbka, Janczukowicz i Dąbrowski jeszcze nie są gotowi do gry

Obsada sędziowska meczu Skra Częstochowa – ŁKS Łódź

Rywal pod lupą: Skra Częstochowa

Javi Moreno przed meczem ze Skrą