Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Podsumowanie 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy

24. kolejka PKO BP Ekstraklasy przeszła do historii, na pewno na długo zapamiętają ją fanatycy ŁKS. Ełkaesiacy wygrali bowiem z Wartą i tym samym zdobyli pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie. Kibice bezstronni z tej serii gier zapamiętają z kolei zmianę lidera, w 23. kolejce Śląsk „przeskoczył” Jagiellonię, w ubiegłą sobotę było odwrotnie i to „Jaga” jest obecnie na pierwszym miejscu w ekstraklasie.

Od gradu goli  w Gliwicach zaczęła się 24. kolejka, Piast przegrał 2:3 z Radomiakiem Radom. Dla gości to pierwsze zwycięstwo w tym roku, dla gliwiczan czwarty mecz z rzędu bez wygranej. W drugim piątkowym spotkaniu w hicie kolejki Jagiellonia Białystok wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:1. Białostoczanie już przed przerwą prowadzili 3:0, a w drugiej części spotkania pozwolili drużynie z Dolnego Śląska tylko na trafienie honorowe. Dzięki wygranej „Jaga” przeskoczyła w tabeli Śląsk i przynajmniej do następnego weekendu drużyna Adriana Siemieńca będzie liderem ekstraklasy.

Piłkarska sobota upłynęła pod znakiem remisów, wszystkie trzy mecze rozegrane tego dnia zakończyły się tym wynikiem. Na początek Korona Kielce podzieliła się punktami z Cracovią, dla „Pasów” to już dwunasty remis w tym sezonie, pod tym względem krakowianie w ekstraklasie ustępują tylko Piastowi. W drugim sobotnim spotkaniu długo wydawało się, że Raków Częstochowa sięgnie po trzy punkty, jednak Puszcza Niepołomice grała do końca i po bramce w doliczonym czasie drugiej połowy piłkarze beniaminka zdołali wywalczyć punkt w starciu z mistrzami Polski. Na koniec dnia Górnik Zabrze walczył z Lechem Poznań po 90 minutach wyrównanego i dość przeciętnego meczu na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. To oznacza, koniec serii sześciu zwycięstw z rzędu na własnym stadionie dla podopiecznych Jana Urbana.

Niedziela rozpoczęła się w Mielcu, gdzie Stal pokonała Ruch Chorzów 3:1, 2024 rok jest jak na razie w wykonaniu mielczan, bardzo dobry, zgromadzili oni aż trzynaście punktów i plasują się na wysokim ósmym miejscu w tabeli. W drugim niedzielnym starciu Pogoń Szczecin niespodziewanie uległa na własnym terenie Zagłębiu Lubin 0:2. Dla „Miedziowych” to druga wygrana z rzędu, natomiast dla szczecinian drugi mecz z kolei bez zwycięstwa. Na koniec dnia RTS Widzew po bramce w 93. minucie spotkania pokonał Legię Warszawa 1:0. Dla „Wojskowych” ostatnie tygodnie to prawdziwa czarna seria Legia po zimowej przerwie w ekstraklasie wygrała tylko raz, do tego w kiepskim stylu odpadła z europejskich pucharów.

W ostatnim meczu 24. kolejki Łódzki Klub Sportowy pokonał Wartę Poznań 1:0, dla „Rycerzy Wiosny” to nie tylko pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, ale także pierwsze punkty zdobyte w bieżących rozgrywkach w delegacji. Dzięki wygranej ełkaesiacy zbliżyli się do bezpiecznej strefy, obecnie do 15. miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze drużyna Marcina Matysiaka traci siedem punktów.