Przegląd Sportowy: Górnik Zabrze zainteresowany Ratajczykiem

Według informacji podanych przez Łukasza Olkowicza z Przeglądu Sportowego Górnik Zabrze jest zainteresowany pozyskaniem Adama Ratajczyka z Łódzkiego Klubu Sportowego. „Górnicy” nie będą jednak najprawdopodobniej w stanie sprostać wymaganiom finansowym łodzian.

Olkowicz poinformował, że ŁKS wycenia swojego młodzieżowca na 600 tysięcy euro i ta kwota jest nieosiągalna dla zabrzan, którzy nie mają zbyt wielu środków na letnie wzmocnienia. W związku z tym Górnik będzie szukał tańszych opcji transferowych.

Łódzki Klub Sportowy nie pali się ze sprzedażą Ratajczyka i w klubie wierzą, że 18-latek będzie ważną postacią zespołu Wojciecha Stawowego, która ma zamiar po roku wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ponadto naszym zdaniem talent „Rataja” jest wart więcej niż 600 tysięcy euro, a dodatkowo zawodnik ma ważny kontrakt jeszcze przez dwa sezony.

W minionym sezonie Adaś zagrał w 18 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę.