#StadionKróla już oficjalnie!

Podczas wtorkowej konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezes ŁKS-u Tomasz Salski i przewodniczący komitetu sterującego ds. budowy stadionu przy al. Unii 2, Paweł Bliźniuk, ogłosili oficjalnie nową nazwę stadionu.

Stadion przy. Al Unii 2 będzie nosił imię Władysława Króla zgodnie z zarządzeniem podpisanym 24 maja przez prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską. W ramach rozbudowy stadionu planowane jest obrandowanie trybuny południowej oraz umieszczenie tablic upamiętniających Władysława Króla, co dokładnie wyjaśnił przewodniczący Paweł Bliźniuk:

Na trybunie południowej jest w ramach kontraktu przewidziany logotyp, instalacja, która jest elementem brandingu obiektu i tam właśnie dlatego teraz mamy nową nazwę obiektu, żebyśmy mogli zrealizować w ramach tej konstrukcji na trybunie południowej umieścić pełną nazwę stadionu, czyli „Stadion Miejski w Łodzi im. Władysława Króla”, więc dzięki temu zarządzeniu możemy zrealizować taką identyfikację wizualną, która jest przewidziana w ramach kontraktu na trybunie południowej.

Na pytania dotyczące sponsora stadionu, tak jak m.in w przypadku Atlas Areny, prezydent Hanna Zdanowska poinformowała, że na ten moment trudno jest powiedzieć, czy znajdzie się chętny inwestor, ale nie jest to na pewno zamknięty temat.

Prezydent potwierdziła, że aktualnie prace są prowadzone z wyprzedzeniem założonych wcześniej terminów, jednakże należy uwzględnić możliwe opóźnienia związane z aktualną sytuacją pandemiczną, między innymi w związku z wzrostem cen materiałów budowlanych. Prezes Tomasz Salski poinformował, że jest duża szansa na to, że prace na stadionie zostaną zakończone na przełomie grudnia i stycznia. Podkreślił jednocześnie, że po zakończeniu tego etapu pozostaną wciąż do przeprowadzenia wszystkie formalności, takie jak dopuszczenie obiektu do użytkowania. W związku z tym według prezesa z punktu widzenia klubu otwarcie stadionu w czerwcu 2022 r. jest terminem optymalnym.

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie także przedstawiony pomysł na m.in nazwy trybun oraz politykę zagospodarowania stadionu wraz z wizualizacją końcowego wyglądu obiektu.

Fot. ŁKS Łódź