Stadion

Najnowsze informacje odnośnie stadionu przy al. Unii Lubelskiej

Jednym z głównych tematów niedzielnej „Strefy Kibica” była rozbudowa stadionu przy alei Unii Lubelskiej 2. Prezes ŁKS Tomasz Salski szczegółowo odpowiadał na pytania sympatyków biało-czerwono-białych i rozwiał ich wszelkie wątpliwości. 

O powierzchniach komercyjnych

– Korzystając z dużego doświadczenia na runku nieruchomości Przemysława Andrzejaka,  skontaktowaliśmy się z firmą Cushman, która specjalizuje się w komercjalizacji powierzchni. Dwa lub trzy podmioty są zainteresowane wynajęciem takich powierzchni na stadionie i otrzymaliśmy od nich listy intencyjne, ale ze względu na pandemię i zmieniającą się sytuacją, nie przeceniałbym jeszcze ich znaczenia. Liczymy na stosowną umowę z miastem, MAKIS-em i klubem, tak żebyśmy mogli podpisać umowę z firmą i zaproponować dobrze przygotowaną ofertę. Bardzo zależy na tym, aby ten stadion żył od samego początku.

O stadionie

– Bardzo liczę na to, że miasto wywiąże się z obietnic dotyczących zagospodarowania obiektu. Wydaje mi się, że w całej koncepcji miasta ten obiekt piłkarski jest bardzo ważny, m. in. w kontekście roli jaką ma odgrywać Ogród Zoologiczny. Dlatego walczyliśmy, aby obiekt posiadał powierzchnie komercyjne. On musi “żyć”, nie przynosić strat, a przynosić środki pozwalające „spinać” budżet – stwierdził prezes Tomasz Salski i poinformował również o spodziewanym terminie zakończenia prac. – Optymistycznie patrząc, obiekt może zostać oddany do użytku w czerwcu 2022 roku, choć umowa przewiduje ten koniec prac na grudzień 2022 roku. Biorąc pod uwagę harmonogram prac i ich obecne tempo można się spodziewać, że prace budowlane zakończą się na przełomie 2021 i 2022 roku. Po tym pozostanie kwestia odbiorów i całej papierologii. Realnym terminem otwarcia stadionu jest więc wiosna 2022 roku.

O pojemności stadionu

– W programie funkcjonalno-użytkowym miasto zaproponowało stadion o pojemności nie mniejszej niż 18 tysięcy. Prawdopodobnie ten obiekt będzie miał więc 18 tys. lub ciut więcej. To, co będzie do zagospodarowania w przyszłości, to strefy buforowe, które będą znajdowały się przy sektorze gości.

O nazwie stadionu

– Jeśli chodzi o nazwę, to są tu dwie sprawy – z jednej strony – nazwa historyczna, a z drugiej – nazwa komercyjna. Jeśli chodzi o nazwę historyczną, to jesteśmy zgodni – stadion powinien nosić imię Władysława Króla. Stosowna petycja w tej sprawie została złożona na ręce pani prezydent. Jeśli chodzi zaś o branding stadionu, 13 stycznia odbędzie się kolejny Komitet Sterujący. Kończymy w tej chwili rozmowy dotyczące tego, jak ten stadion ma wyglądać. Według planów logotyp klubu ma znaleźć się od strony parkingu.

O zachęcaniu kibiców do odwiedzenia obiektu przy Aleja Unii

– Po pierwsze mamy w planach kilka akcji, które zamierzymy wkrótce przygotować. Po drugie – zamierzamy promować klub w województwie łódzkim. Mam nadzieję, ze wiosną będziemy podpisywać umowy z satelickimi klubami. Oczywiście bardzo ważne będą – polityka cenowa dotycząca biletów i aspekt sportowy, czyli to, jak i gdzie będzie grała pierwsza drużyna.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119