Rekordowe otwarcie. 18 008 kibiców na Stadionie Króla!

Emocje związane z otwarciem Stadionu Króla powoli opadają. Czas więc krótko podsumować to wydarzenie, bo nie był to zwykły mecz. Spotkaniem z Chrobrym Głogów ŁKS pobił rekord frekwencji w województwie łódzkim w XXI wieku!

Nigdy wcześniej w XXI wieku tylu widzów nie oglądało spotkania piłkarskiego w województwie łódzkim. 18 008 kibiców, to nasza wspólna zasługa! Na otwarciu naszego nowego domu byli przedstawiciele wielu grup.

Spotkały się ełkaesiackie pokolenia. Otwarcie Stadionu Króla było okazją do spotkania się aż czterech pokoleń – od najmłodszych ełkaesiaków, którzy zaprezentowali się na płycie naszego stadionu, aż to tych najbardziej zasłużonych. W tym szczególnym dniu za swoje dokonania nagrodzeni zostali Wiesław Janczyk, Ryszard Polak, Marek Dziuba oraz Marek Łopiński.

O pierwszą oprawę na nowych trybunach zadbała grupa Ultras, a redakcja ŁKSFans.pl jak zawsze zadbała o medialną otoczkę otwarcia i meczu z Chrobrym.

Na otwarciu Stadionu Króla obecni byli kibice ze wszystkich ełkesiackich dzielnic i osiedli – Śródmieścia, Rokicia, Żubardzia, Rudy, Limanki, Starego Polesia, Piastowa, Bałut, Osiedla Kopernika, Kuraka, Radogoszcza, Kozin, Górniaka, Żabieńca, Chojen, Retkini, Karolewa, Teofilowa, Dąbrowy, Złotna, a także z Mireckiego. Nie zabrakło też ełkaesiaków z Fan Clubów – Włocławka, Piotrkowa, Aleksandrowa, Konstantynowa, Pabianic, Poddębic, Lutomierska, Łasku oraz Zgierza.

Bo wszyscy wiedzą, że al. Unii Lubelskiej 2 to dom wszystkich łodzian!