Kamila Witkowska nową „Łódzką Wiewiórą”!

Po trzech transferach młodych siatkarek przyszedł czas na nieco doświadczenia w ŁKS-ie Commercecon Łódź. Nową zawodniczką „Łódzkich Wiewiór” zostawała bowiem podwójna medalistka mistrzostw Polski – Kamila Witkowska.

Kamila Witkowska jest trzydziestoletnią środkową. Siatkarską karierę rozpoczynała w Zawiszy Sulechów, skąd po trzech latach przeniosła się do AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W barwach klubu z Ostrowca Witkowska wywalczyła awans z pierwszej ligi, do ekstraklasy.

Po przygodzie w województwie świętokrzyskim środkowa przeniosła się do MKS-u Dąbrowa Górnica, gdzie występowała do przedostatniego sezonu klubu z Dąbrowy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Największe sukcesy w karierze Kamili przyniosła jednak gra w kolejnym klubie w CV – DeveloPresie Rzeszów. To właśnie z „Rysicami” środkowa zdobyła dwa medale mistrzostw Polski – brązowy oraz srebrny.

Ostatni sezon Kamila spędziła jednak w #VolleyWrocław. W barwach klubu z województwa dolnośląskiego środkowa była jedną z najlepszych na tej pozycji w całej lidze. Nie dziwi to spoglądając w statystyki – 292 zdobytych punktów z ataku, kolejne 113 zdobytych blokiem, 11 asów serwisowych i przyjęcie na poziomie 86%.

Kolejnym krokiem w karierze trzydziestoletniej środkowej będzie walka o kolejne medale – tym razem jednak w biało-czerwono-białych barwach.

– Gra w ŁKS-ie to spełnienie mojego siatkarskiego marzenia. Chcę w tym roku sięgnąć po największe trofea, ponieważ jest to klub z wielkimi aspiracjami. Podoba mi się to, że kibice żyją w Łodzi siatkówka i wypełniają halę. Już nie mogę się doczekać, kiedy się spotkamy. Nie czuję z tego tytułu żadnej presji, wręcz przeciwnie – doping kibiców zawsze niesie mnie jak na skrzydłach – zdradziła Kamila cytowana przez oficjalną stronę klubu.

Kamila, witamy w Łodzi. Życzymy samych udanych spotkań w biało-czerwono-białych barwach!