Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Kolejny Hiszpan dołączy do ŁKS? Na celowniku skrzydłowy

Zdaniem portalu „La Verdad” wkrótce do Łódzkiego Klubu Sportowego może trafić kolejny Hiszpan. Do zespołu „Rycerzy Wiosny” ma dołączyć dwudziestotrzyletni skrzydłowy, który reprezentował ostatnio barwy UCAM Murcia.

W środę na łamach portalu „La Verdad”, który jest lokalnym portalem hiszpańskiej Murcii, przeczytać można było o przenosinach do Polski jednego ze skrzydłowych miejscowego UCAM – Javiego Moreno. Według informacji redaktora Jose Otona – Moreno ma dołączyć do swoich rodaków w Łódzkim Klubie Sportowym.

Sam Moreno to wciąż młody i perspektywiczny zawodnik. Dwudziestotrzylatek pochodzi z Almerii, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowej UD Almeria, w którym nie zdołał przebić się do pierwszego zespołu. Latem 2019 roku Moreno przeniósł się do UCAM Murcia i co ważne – jego obecna umowa wygasa 1 lipca, więc do ŁKS-u może dołączyć jako wolny zawodnik.

Wschodząca gwiazda?

Javi Moreno wciąż buduje swoją pozycję w seniorskiej piłce nożnej. Jak dotąd w żadnym z klubów nie zdołał przebić się na stałe do wyjściowej jedenastki, przez co nie może pochwalić się imponującymi liczbami.

Wiele wskazuje jednak na to, że Moreno wciąż może wiele pokazać, a jako młody piłkarz ma w sobie jeszcze sporo potencjału.

W ostatnim sezonie rezerwowy

W kampanii 2020/21 Moreno był w Murci jedynie zmiennikiem. Na boiskach Segunda Division skrzydłowy uzbierał zaledwie 23% możliwych do rozegrania minut. Hiszpan nie zdołał w tym czasie zanotować ani bramki, ani asysty. Znacznie częściej dwudziestotrzylatka oglądać mogliśmy w drugiej drużynie UCAM Murcia, choć i tutaj jego dorobek w klasyfikacji kanadyjskiej zatrzymał się na zerze.

Potencjalny transfer Javiego Moreno do ŁKS-u na swoim Twitterze potwierdza również Eugenio Gonzalez Aguilera – hiszpański dziennikarz mieszkający w Polsce, który bardzo dobrze orientuje się w piłkarskich realiach obu krajów. Łodzianie mieli podobno wygrać walkę o podpis Hiszpana z innymi pierwszoligowcami.