Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Damian Sylwestrzak sędzią meczu z Arką

Rozjemcą meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Arką Gdynia, a Łódzkim Klubem Sportowym będzie Damian Sylwestrzak. Sędzia rodem z Wrocławia poprowadzi tym samym pierwszy mecz Rycerzy Wiosny w karierze.

Arbitra głównego na liniach wspierać będą Michał Obukowicz oraz Michał Sobczak. Sędzią technicznym spotkania będzie Marcin Szczerbowicz.

W sezonie 2020/21 Damian Sylwestrzak poprowadził już 6 spotkań, na które złożyły się 2 mecze Fortuna Pucharu Polski, 3 spotkania Fortuna 1 Ligi oraz 1 pojedynek w ramach PKO BP Ekstraklasy.
Wrocławianin nie jest arbitrem pozwalającym na ostrą grę – jedynie w tym sezonie 21 razy sięgał po żółte kartki, raz po czerwoną, a sześciokrotnie nakazywał wykonanie rzutu karnego.

Dla sędziego Sylwestrzaka sobotni mecz będzie pierwszym w karierze, podczas którego wystąpią piłkarze ŁKS-u. Dopiero w poprzednim sezonie arbiter z Wrocławia wszedł w skład sędziów prowadzących spotkania w Fortuna 1 Lidze, a na boiskach ekstraklasy zadebiutował w ostatnim meczu sezonu 2019/20.