Stadion

Jaka będzie pojemność stadionu ŁKS-u?

W ostatnich dniach dziennikarze Gazety Wyborczej sukcesywnie podgrzewali nastroje wokół docelowej pojemności stadionu ŁKS-u. Spekulacje ucięła jednak oficjalna telewizja klubowa, przy okazji comiesięcznego raportu z postępu rozbudowy.

Dziennikarz Gazety Wyborczej – Jerzy Walczyk – w ubiegły czwartek opublikował artykuł odnoszący się do liczby miejsc na rozbudowanym już stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego. Według rewelacji pana Walczyka stadion przy al. Unii Lubelskiej 2 miałby mieć zamontowane tyle samo krzesełek, co jego odpowiednik po drugiej stronie miasta, czyli 18 004.

Spekulacje odnośnie ostatecznej pojemności stadionu uciął Marek Rosa, dyrektor kontraktu z ramienia firmy Mirbud. Za pośrednictwem ŁKS TV tak komentował sprawę:– Ilość miejsc na trybunach będzie zgodna z umową z zamawiającym. Będzie wynosiła ponad 18 tysięcy widzów.

Nam z dobrego źródła udało nam się ustalić, że jednak pojemność stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego będzie wynosiła dokładnie 18029 widzów.

Oprócz kwestii docelowej pojemności stadionu, z raportu płynie więcej zadowalających wniosków. Tempo prac przekracza nieco wstępne założenia, dzięki czemu już na jesieni rozpocznie się montaż elementów dachu stadionu!

Pełen raport z rozbudowy znajdziecie poniżej!