Były piłkarz Zagłębia Lubin kolejnym wzmocnieniem ŁKS?

Łódzki Klub Sportowy przygotowuje kolejny transfer przed startem nowego sezonu w I lidze. Według naszych informacji bliski przenosin do klubu z Alei Unii jest były zawodnik Zagłębia Lubin Jakub Tosik.

33-latek rozstał się z „Miedziowymi” po zakończeniu obecnego sezonu, gdyż klub nie zdecydował się na przedłużenie jego umowy. W tym sezonie Tosik zagrał w 31 spotkaniach zespołu z Dolnego Śląska i strzelił jednego gola.

Tosik to bardzo doświadczony zawodnik. Na swoim koncie ma dwa występy w reprezentacji Polski oraz 238 rozegranych spotkań i 11 goli na poziomie Ekstraklasy.

Doświadczony pomocnik piłkarską karierę rozpoczynał w rodzinnym Zelowie, gdzie bronił barw Włókniarza. W 2004 roku trafił do GKS-u Bełchatów i to w tym klubie zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Po sześciu latach spędzonych w Bełchatowie przeniósł się do Polonii Warszawa, gdzie występował przez trzy sezony z półroczną przerwą na wypożyczenie do ukraińskich Karpat Lwów. W sezonie 2013/14 bronił barw Jagiellonii Białystok. We wrześniu 2014 roku został zawodnikiem Zagłębia Lubin, gdzie grał do zakończenia rozgrywek 2019/20. Dla „Miedziowych” rozegrał 167 spotkań. Z klubem z Lubina występował w eliminacjach Ligi Europy i zdobył brązowy medal za zajęcie trzeciego miejsca w Ekstraklasie.

Jakub Tosik po ewentualnym transferze spotka się w klubie ze swoim byłym wieloletnim kolegą z Zagłębia Lubin Maciejem Dąbrowski, który trafił do Łódzkiego Klubu Sportowego w połowie sezonu 2019/20.

Profil zawodnika na portalu 90minut.pl

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt.pl

Foto: Marcin Radziński