Piłka Nożna

Porażka w drugim sparingu. ŁKS – Pogoń Siedlce 1:3

Drugi mecz kontrolny nie poszedł po myśli ełkaesiaków. Gracze Kazimierza Moskala prowadzili 1:0 z Pogonią Siedlce, ale ostatecznie przegrali 1:3. Był to ostatni mecz kontrolny przed wylotem drużyny na zgrupowanie do tureckiego Side.

Mecz świetnie rozpoczął się dla biało-czerwono-białych. W 4. minucie świetną akcję popisało się trio Pirulo – Dankowski – Łabędzki i ten ostatni płaskim strzałem z kilku metrów wyprowadził ŁKS na prowadzenie. To debiutancki gol pomocnika w pierwszym zespole, choć na razie nieoficjalny.

Ełkaesiacy chcieli pójść za ciosem i stworzyli sobie kilka dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia. Swoje szanse mieli Mateusz Kowalczyk, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić oraz Pirulo

Goście zaczęli poważniej zagrażać bramce Olka Bobka w końcowce pierwszej części gry i dwa razy udało im się trafić do siatki. Najpierw złe ustawienie obrońców wykorzystał Cezary Bujalski, a potem rzut karny pewnie wykonał Damian Nowak. 

Od początku drugiej połowy na placu gry zameldowało się 11 nowych zawodników w barwach ŁKS, w tym dwóch testowanych. Na lewej obronie zagrał Milan Spremo, który jest bliski podpisania kontraktu z klubem, a w ataku Brazylijczyk – znany łódzkiej publiczności z meczu ze Zniczem.

W 65. minucie było już 3:1 dla Pogoni, a do siatki na raty trafił zawodnik testowany przez klub z Siedlec. ŁKS miał kilka szans na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale Bartosz Szeliga i zawodnik testowany nie wykorzystali swoich szans. 

W końcówce meczu czerwoną kartką został ukarany łódzki obrońca, Marcel Wszołek, ale po konsultacjach sztabów szkoleniowych, Marek Saganowski wydał zgodę, aby drużyna z Łodzi grała do końca w komplecie. 

Przed ełkaesiakami teraz jeszcze dwa dni treningów w Łodzi, a w sobotę wylot do Turcji, gdzie rozegrają trzy mecze kontrolne z zagranicznymi rywalami.

ŁKS Łódź – Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)

Gole: Łabędzki 4′ – Bujalski 35′, Nowak 44′-k, zawodnik testowany 65′

Skład ŁKS: Aleksander Bobek (Michał Kołba 46′) – Kamil Dankowski (Marcel Wszołek 46′), Nacho Monsalve (Maciej Dąbrowski 46′), Adam Marciniak (Oskar Koprowski 46′), Artemijus Tutyškinas (Milan Spremo – testowany 46′) – Bartosz Biel (Damian Nowacki 46′), Mateusz Kowalczyk (Michał Trąbka 46′), Jan Łabędzki (Dawid Kort 46′) – Pirulo (Nelson Balongo 46′ (Grzegorz Glapka 78′)), Piotr Janczukowicz (Bartosz Szeliga 46′), – Stipe Jurić (zawodnik testowany 46′).

Foto: ŁKS Łódź 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119