Sporty Walki

Patryk Radoń trzecim kickboxerem 2020 roku!

Branżowy portal Madfight.pl przygotował zestawienie 10 najlepszych polskich kickboxerów mijającego roku. Wysokie miejsce w rankingu zajął przedstawiciel ŁKS Łódź Boks – Patryk Radoń.

Patryk Radoń stoczył w 2020 roku zaledwie dwie walki, obie dla organizacji HFO. W żadnym z pojedynków Ełkaesiak nie zaznał jednak smaku porażki, dzięki czemu jego zawodowy bilans wynosi 7 zwycięstw i ani jednej porażki. Reprezentant ŁKS Łódź Boks wyrasta powoli na jedną z gwiazd federacji HFO i bez wątpienia ma jeszcze dużo do zdobycia.

Tak portal Madfight.pl przedstawiał trzeciego zawodnika minionego roku:
„Ostatnie miejsce na podium padło łupem reprezentanta ŁKS Boks Łódź, Patryka Radonia. Pochodzący z Bełchatowa zawodnik wygrał dwie walki na galach HFO. Najpierw rozprawił się po prawdziwej wojnie z Michałem Gęsiarzem, a niecałe cztery miesiące później zastopował twardego Słowaka (nie mylić ze Słowakami z boksu zawodowego), Michala Kosika. Po każdej gali organizowanej przez Jerzego Dąbrowę piszemy, że rodzi się nowa gwiazda sportów uderzanych w naszym kraju i wciąż to podtrzymujemy. Liczymy, że matchmaker HFO, Łukasz Czarnowski stanie na wysokości zadania i kariera Patryka Radonia nie będzie się ograniczać do naszego kraju, ale o niepokonanym fighterze z Łodzi usłyszy przynajmniej Europa.” – czytamy w prezentacji rankingu (LINK)

TOP 10: Najlepsi kickboxerzy zawodowi w 2020 roku:

1. Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz)
  2. Dominik Zadora (Samuraj Wrocław/ Paco Team Mysłowice)
  3. Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź)
  4. Mateusz Janik (Thai Gym Tarnów)
  5. Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki)
  6. Rafał Dudek (Fight House Nowy Sącz)
  7. Michał Turyński (Fighter 1992 Wrocław)
  8. Michał Gołębiowski (Maku Gym Nowa Sól/ Nowe Miasteczko)
  9. Michał Benben (Gladiators Bełchatów/ Palestra Warszawa)