Zwycięstwo na koniec sezonu zasadniczego! Piła – ŁKS 1:3

W ostatnim meczu fazy zasadniczej TAURON Ligi siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały Eneę PTTPS Piła 3:1. Gospodynie sobotniego spotkania postawiły jednak „Łódzkim Wiewiórom” twarde warunki, przez co nie była to łatwa przeprawa.

Dość niespodziewanie pierwszą partię sobotniego meczu od samego jej początku kontrolowały gospodynie. Pilanki po kilku mocniejszych atakach zdołały wypracować sobie ośmiopunktową zaliczkę, która cały czas utrzymywała je na prowadzeniu. Ełkaesianki z biegiem kolejnych akcji zdołały zniwelować swoją stratę nawet do czterech „oczek”, jednak to było za mało, żeby postawić się gospodyniom. Te pierwszego seta wygrały ostatecznie w stosunku 25:20.

Drugi seta od pierwszego różnił się jak przez kalejdoskop. Tym razem swój rytm gry zdołały narzucić „Łódzkie Wiewióry” i to właśnie one odskoczyły rywalkom na siedem punktów. Dalsze fazy tego seta już nieco bardziej przypominały jego poprzednika – gospodynie delikatnie zmniejszyły stratę, jednak nie na tyle, żeby postraszyć łodzianki. Po dwóch setach mieliśmy więc remis 1:1.

Trzecia odsłona meczu przyniosła nam już dużo bardziej wyrównaną siatkówkę. Pierwsze akcje należały do gospodyń, jednak po chwili do gry weszły ełkaesianki, które zdominowały rywalki. Biało-czerwono-białe odskoczyły w pewnym momencie pilankom nawet na pięć punktów, jednak ich waleczność spowodowała, że przed decydującą fazą seta na tablicy widniał wynik 20:20. Ostatnie piłki były więc nie małą grą nerwów, a tą lepiej zniosły łodzianki, które zdołały wygrać seta z trzypunktową przewagą.

Czwarty set był już z kolei rozegrał się niemalże na ostrzu noża. Najpierw nieco więcej oddechu złapały w nim ełkaesianki, które zdołały wypracować sobie skromną zaliczkę. Po kilku kolejnych akcjach na prowadzeniu były już pilanki, choć i ich przewaga nie okazała się zbyt znacząca. Finalnie do samego zakończenia partii obie ekipy grały w relacji punkt za punkt, przez co losy seta rozstrzygnęły się w pojedynku na przewagi. W nim ponownie więcej zimnej głowy zachowały „Łódzkie Wiewióry”, które wygrywając czwartego set 26:24 wygrały cały mecz 3:1.

MVP spotkania wybrana została Agata Wawrzyńczyk.

Enea PTTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:20; 17:25; 22:25; 24:26)