Siatkówka

Wracamy do Ligi Mistrzyń! Zapowiedź meczu z Allianz MTV Stuttgart

Nadszedł ten dzień! Dzisiaj, o godzinie 18 ełkaesianki podejmą w Sport Arenie im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego zespół Allianz MTV Stuttgart, w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Po dwóch latach nieobecności w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych, czas pokazać się godnie szerokiej publiczności – nie tylko na boisku, ale i na trybunach.

Za siatkarkami Łódzkiego Klubu Sportowego świetny start sezonu – podopieczne trenera Chiappiniego są niepokonane w TAURON Lidze, pewnie awansowały do kolejnej fazy Pucharu Polski, a ostatnio w pojedynku na szczycie ligi pokonały po emocjonujących pięciu setach Developres Rzeszów. Teraz czas na kolejne wyzwanie – fazę grupową Ligi Mistrzyń CEV. Łodzianki trafiły do grupy D, wraz z Fenerbahce, Allianz MTV Stuttgart oraz La Laguna.

W pierwszej kolejce biało-czerwono-białe zmierzą się z Niemkami, które są aktualnymi mistrzyniami kraju. Po siedmiu kolejkach bieżącego sezonu zawodniczki ze Stuttgartu zajmują 2. miejsce w tabeli 1. Bundesligi, tracąc trzy punkty do liderującego zespołu z Poczdamu. Co prawda w kadrze dzisiejszych rywalek ełkaesianek nie znajduje się żadna Polka, co nie oznacza, że nie zobaczymy żadnej znajomej twarzy. Barwy Allianz MTV Stuttgart reprezentuje aktualnie Britt Bongaerts, rozgrywająca z przeszłością w ŁKS-ie, brązowa medalistka Polski sezonu 2020/21.

Mecz zostanie rozegrany dzisiaj w Sport Arenie im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego, pierwszy gwizdek o godzinie 18:00. Przypominamy, że na mecze Ligi Mistrzyń nie obowiązują karnety! Bilety można zakupić na stronie sportarena.makis.pl, zaś stacjonarnie będziecie mogli je kupić w kasach Sport Areny od godziny 17:00.

WSZYSCY NA HALĘ!