Wiewióry poznały swoje pierwsze rywalki w Pucharze CEV!

Niedawno ŁKS Commercon Łódź ogłosił, że siatkarkom udało się dostać do Pucharu Cev. Dzisiaj poznaliśmy ich pierwsze rywalki. W 1/16 rozgrywek łodzianki zmierzą się z węgierskim Swietelsky Békéscsaba!

Siatkarki ŁKS-u Commercon Łódź zakończyły rozgrywki w sezonie 2020/2021 na 3. miejscu, co uprawniało je do udziału w Pucharze Challenge. Zarząd klubu zgłosił się do europejskich pucharów z większymi aspiracjami i za zgodą Europejskiej Konfederacji Siatkówki zagrają w Pucharze CEV.

25 czerwca o godzinie 12:30 w Luksemburgu odbyło się losowanie 1/16 Pucharu CEV. Łódzkie Wiewióry trafił w tej fazie na węgierski zespół, Swietelsky Békéscsaba.

Pierwsze rywalki ŁKS-u w europejskich pucharach to wicemistrzynie Węgier. Sezon zasadniczy zakończyły na drugim miejscu, z 37 punktami i 10 przewagi nad trzecim miejscem. W finale fazy play off uległy pierwszemu zespołowi fazy zasadniczej, Fatum Nyíregyháza.

W zeszłym sezonie drużyna Swietelsky Békéscsaba brała również udział w Pucharze CEV. W 1/16 walkowerem pokonały fiński zespół LP Vampula Huittinen, a następnie w 1/8 poległy 0:3 z włoskim Saugella Monza, późniejszymi triumfatorkami rozgrywek.

Pierwsze spotkanie ŁKS-u z Węgierkami odbędzie się w terminie 16-18 listopada. Drugi mecz zostanie zaś rozegrany w terminie 23-25 listopada. Najprawdopodobniej pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Łodzi.

Fot. ŁKS Commercon Łódź