Siatkówka

Wielki mecz w Wielki Piątek? Ostatni krok przed finałem

To może być wielki dzień. Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego stoją przed szansą na awans do finału TAURON Ligi, w którym już czeka Chemik Police. Przed walką o złoto trzeba wykonać jednak jeszcze jeden krok – drugi raz pokonać Developres Rzeszów.

„Łódzkie Wiewióry” pierwszy mecz półfinałowy z Developresem rozegrały niemalże po profesorsku. Rzeszowianki nie miały miejsca na pokazanie swoich umiejętności, a całe spotkanie z dużym spokojem kontrolowały łodzianki. Sam przebieg meczu, ale i wynik 3:0, może okazać się bardzo dużym wsparciem mentalnym w drugim boju.

Biało-czerwono-białe patent na rywali w swojej hali mają. Ostatnio przegrały w Łódź Sport Arenie jedynie z Chemikiem Police, a z 10 ostatnio rozegranych w Łodzi meczach ligowych wygrały aż dziewięć razy. W tym czasie ełkaesianki wygrywały niemalże cały czas za trzy punkty, w tie-breaku musiały grać zaledwie raz – w pojedynku z Developresem Rzeszów.

W starciach półfinałowych rozgrywanych w Łodzi rzeszowianki nie zaznały dotąd zwycięstwa. W 2018 roku „Łodzie Wiewióry” wygrały z nimi 3:1, a rok później 3:0. Czy podobnie będzie i dzisiaj?

O tym przekonamy się już po godzinie 17:30. Transmisję meczu w Łódź Sport Arenie śledzić będzie można na kanale Polsat Sport.

Już jutro Łódź Sport Arena stanie się miejscem 2. półfinałowego pojedynku mistrzostw Polski 💪💪💪 Już nie możemy się doczekać 🤩 Oglądajcie nas w Polsacie Sport od 17:30 📺

Opublikowany przez ŁKS Commercecon Łódź Czwartek, 1 kwietnia 2021

Foto: Pilot 08