Siatkówka

Falstart w walce o brąz. Radomka – ŁKS 3:0

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz boju o brąz TAURON Ligi. Po chwilowej przewadze siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego inicjatywę w spotkaniu przejęły gospodynie, które finalnie wygrały 3:0.

W sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej weszły łodzianki. Dwie trzypunktowe serie zaliczone na początku pierwszego seta pozwoliły biało-czerwono-białym na objęcie prowadzenia i narzucenia swojego rytmu gry. Ten spowodował, że w każdej kolejnej akcji przewaga ełkaesianek rosła. Bezradne gospodynie nie były w stanie nawiązać z łodziankami równej walki i w szczytowym momencie pierwszego seta traciły do nich już 7 punktów. I wtedy w ŁKS-ie coś się posypało. „Łódzkie Wiewióry” zatrzymały się, zaczęły popełniać błędy, co nie zdarzało im się wcześniej, a przewaga topniała. Od stanu 21:14 inicjatywę przejęły radomianki, które szybką serią doszły do remisu po 22. Później dorzuciły jeszcze trzy „oczka” i wygrały właściwie przegraną partię.

Drugi set meczu obył się bez większej historii. Rozpędzone gospodynie niesione końcówką poprzedniej partii wypracowały sobie przewagę, którą utrzymywały przez całą odsłonę. Finalnie drugi set padł łupem Radomki w stosunku 25:19.

Nieco więcej emocji przyniósł dopiero trzeci set. Na samym początku więcej z gry miały łodzianki, które zdołały wypracować sobie przewagę i na chwilę odetchnąć z ulgą. Zawodniczki Radomki za wszelką cenę chciały jednak zakończyć spotkania w najkrótszym możliwym czasie i po krótkiej chwili doprowadziły do stanu 9:9. W kolejnych fazach seta obie ekipy punktowały w miarę równomiernie, choć przewagę wciąż miały gospodynie. Do wyniku 19:17 przewaga radomianek nie była aż tak znaczna, później jedynie zaczęła rosnąć, żeby ostatecznie wynieść 6 „0czek”.

Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22; 25:19; 25:19)