Udany rewanż Chemika… Chemik – ŁKS 3:0

W sobotni wieczór w Policach miejscowych Chemik udanie wziął rewanż za mecz w pierwszej części sezonu i pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Po tym spotkaniu oba zespoły zbliżyły się do siebie w ligowej tabeli.

Pierwszy set sobotniego spotkania był nie tyle wyrównany, co siatkarki ŁKS-u były w stanie dotrzymać policzankom kroku. Grę właściwie od samego początku kontrolowały gospodynie, które najpierw wypracowały sobie skromną przewagę, a chwilę później zdołały powiększyć ją do 6 „oczek”. W tym samym momencie obudziły się „Łódzkie Wiewióry”, które serią 5 kolejnych zakończonych akcji zbliżyły się do rywalek na wyciągnięcie ręki. Siatkarki Chemika nie pozwoliły jednak Ełkaesiankom na zbyt wiele i od stanu 22:21 to właśnie one zapunktowały trzykrotnie, pozwalając łodziankom na jedną zdobycz, i wygrały premierową partię 25:22.

Druga partia spotkania miała niemal identyczny przebieg jak jej poprzedniczka. Grę kontrolowały policzanki, które zdołały wypracować sobie zaliczkę, ale Ełkaesianki wciąż pozostawały z nimi w kontakcie. W końcowej fazie seta przewaga gospodyń stopniała nawet do trzech „oczek”, ale jak się okazało – było to już za dużo, żeby w kilka akcji móc to odrobić. Druga partia, podobnie jak i pierwsza, zakończyła się zwycięstwem Chemika 25:22.

Niesione na fali dwóch wygranych setów gospodynie szybko chciały zakończyć to spotkanie. I ponownie od pierwszej minuty partii to one kontrolowały przebieg gry, jednak tym razem zostawiały nieco mniej pola do popisu łodziankom. Po równym początku seta policzanki zaczęły budować przewagę. Najpierw czteropunktową, a później pięciopunktową. Ta, nawet przy całej waleczności „Łódzkich Wiewiór” okazała się być zabójcza. Chemik wygrał trzecią partię 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Siatkarki ŁKS-u odpoczną teraz chwilę od ligowego grania. Już w najbliższą środę zmierzą się bowiem z Energą MKS Kalisz w ramach 1/8 TAURON Pucharu Polski, żeby w niedzielę wrócić na parkiet TAURON Ligi na próbę generalną przed Derbami Łodzi.

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22; 25:22; 25:20)