Od siłowni do Side. Drugi tydzień treningów piłkarzy

Drugi tydzień okresu przygotowawczego w ŁKS-ie upłynie pod znakiem treningów na siłowni i na boisku, choć piłkarze w Łodzi trenować będą zaledwie 4 dni. Jego zwieńczeniem będzie wylot na obóz przygotowawczy w Side.

Po wolnej niedzieli, która zakończyła pierwszy tydzień okresu przygotowawczego w obozie ŁKS-u, już w poniedziałek piłkarzy czekają dwie jednostki treningowe – pierwsza na siłowni, druga na boisku. W obu treningach trener Wojciech Stawowy będzie miał już do dyspozycji Przemysława Sajdaka, który w ostatnim czasie zmagał się z niegroźnym przeziębieniem.

We wtorek natomiast Ełkaesiaków czekają tylko zajęcia na boisku, a więc na tapet wzięte zostaną kwestie taktyczno-techniczne. Na następny dzień sztab szkoleniowy zaplanował ponownie dwie sesje – siłową i boiskową. Warto nadmienić, iż w każdym treningu na zielonej murawie drużyna zostanie podzielona na formacje i właśnie tak będzie trenować w ostatnich dniach w Polsce.

W czwartek łodzianie po raz ostatni posmakują polskiej, zimowej murawy. Już w piątek ok. 2 w nocy cały zespół wsiądzie w samolot, którym udadzą się na obóz w tureckim Side.

Grupa przewidziana na wyjazd do Side została już wyselekcjonowana. Do Turcji wylatujemy pod koniec przyszłego tygodnia, więc oczywiście coś może się jeszcze zmienić, ale mam nadzieję, że ze zdrowiem piłkarzy wszystko będzie w porządku i żaden z zawodników nie wypadnie z listy – powiedział trener Wojciech Stawowy podczas ostatniej konferencji prasowej.