Sześć siatkarek ŁKS-u w szerokim składzie na Mistrzostwa Świata!

W piątek w nocy (12 sierpnia) upłynął termin zagłaszania szerokich kadr na zbliżające się Mistrzostwa Świata siatkarek. Na liście nazwisk podanej przez polską federacje znalazło się aż sześć reprezentantek ŁKS-u Commercecon Łódź!

Od samego początku przygotowań do Mistrzostw Świata z reprezentacją Polski trenują trzy „Łódzkie Wiewióry” – Klaudia Alagierska, Kamila Witkowska oraz Zuzanna Górecka. Selekcjoner reprezentacji do szerokiego składu przed czempionatem zdecydował się ponadto powołać Aleksandrę Grykę, Julitę Piasecką oraz Paulinę Maj-Erwardt.

Spośród 22 siatkarek sztab reprezentacji Polski wybierze w najbliższym czasie 14 zawodniczek, które wezmą udział w Mistrzostwach Świata. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można wiec stwierdzić, że na ostatecznej liście znajdą się siatkarki ŁKS-u.

Szeroka kadra reprezentacji Polski siatkarek na MŚ 2022:

Atakujące: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska
Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Julita Piasecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska
Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk (Kąkolewska), Anna Obiała (Stencel), Kamila Witkowska
Rozgrywające: Alicja Grabka, Martyna Łazowska, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.

fot. PZPS