Siatkarki zaprezentowały skład oraz koszulki na sezon 2022/23

We wtorek 25 października ŁKS Commercecon Łódź zaprezentował swój skład oraz koszulki na zbliżający się wielkimi krokami sezon 2022/23. Prezentacja odbyła się w Bibliotece Multimedialnej MeMo przy ulicy Moniuszki 5. Jak się okazuje, miejsce było nieprzypadkowe, bo na tegorocznych trykotach ełkaesianek pojawił się łódzki motyw –  grafika przedstawiająca ulicę Piotrkowską.

Tym razem nie w Sport Arenie, a w Bibliotece Multimedialnej MeMo przy ulicy Moniuszki 5 odbyła się prezentacja drużyny siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego na nadchodzący nowy sezon klubowy. Przed rozpoczęciem właściwej części prezentacji, ełkaesianki udały się na ulicę Piotrkowską, gdzie zagrały razem z kibicami i mieszkańcami Łodzi w siatkówkę. Nie zabrakło niespodzianek, wolontariusze rozdawali vouchery, które obdarowani mogą wymienić w sezonie na bilet na dowolny mecz Łódzkich Wiewiór.

Po powrocie do Biblioteki Multimedialnej MeMo kibice otrzymali pamiątkowe plakaty oraz pakiety suplementów od naszego sponsora – firmy VitaDiet, a następnie rozpoczęła się oficjalna część prezentacji, podczas której przedstawiono sztab szkoleniowy oraz zawodniczki, czyli drużynę, która w sezonie 202/2023 będzie reprezentować barwy Łódzkiego Klubu Sportowego na arenie krajowej i europejskiej.

Zaprezentowano także koszulki zawodniczek, w których będą występować w nadchodzącym sezonie. W projekcie znalazł się m.in łódzki motyw – grafika przedstawiająca ulicę Piotrkowską – oraz hasło „Reprezentacja Łodzi” na plecach.

Przypominamy także, że trwa już sprzedaż karnetów na nowy sezon – za pośrednictwem Internetu możecie je znaleźć TUTAJ, a pełna oferta dostępna jest TUTAJ.

Po zakończeniu oficjalnej części kibice mieli okazję do zebrania pierwszych autografów, zrobienia zdjęć z zawodniczki i sztabem. Nie zabrakło również poważniejszych rozmów na temat nowego sezonu i czekających wyzwań.

Prezes Hubert Hoffman, kapitan Paulina Maj-Erwardt oraz trener Alessandro Chiappini wzięli natomiast udział w konferencji prasowej, podczas której mówili o celach, marzeniach i atmosferze w drużynie.

– Mam nadzieję, że to jest zespół kompletny. Uzupełniamy się na każdej pozycji. Każda z zawodniczek, która nie jest teoretycznie w pierwszej szóstce, wejdzie na boisko, da z siebie wszystko i nie obniży wartości. To jest dobry zespół. Jak zawsze naszym celem nadrzędnym jest granie dobrej siatkówki. To jest naprawdę dobry zespół, który wiele potrafi i mam nadzieję, że to w tym sezonie nam wyjdzie – powiedział na przedsezonowej konferencji Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon Łódź.

– My się bardzo dobrze razem czujemy. Nawet te dziewczyny, które przyjechały prosto z reprezentacji i miałyśmy tylko chwilę na zgranie. Już pierwszy mecz, pierwszy sparing pokazał, że rozumiemy się bez słów. Tutaj jest dobry prognostyk na sezon – dodała Paulina Maj-Erwardt, która w sezonie 2022/2023 będzie pełnić funkcję kapitana drużyny.

– Po przyjeździe reprezentantek tak naprawdę był czas, aby uścisnąć sobie rękę, przywitać się, wejść na boisko i od razu grać mecze towarzyskie. Bardzo ważne było zobaczenie, jak łatwo idzie komunikacja w zespole i jak drużyna potrafi z miejsca rozwiązywać problemy boiskowe – podkreślił trener Alessandro Chiappini, odnosząc się do ostatniego etapu przygotowań do nowego sezonu.

Skład ŁKS-u Commercecon Łódź w sezonie 2022/2023:

atakujące: Valentina Diouf, Anastasiia Hryshchuk

rozgrywające: Roberta Ratzke, Angelika Gajer