Pozostać w walce o finał. Zapowiedź meczu z Developresem Rzeszów

W czwartek „Wiewióry”, pomimo prowadzenia 2:0 w setach, przegrały pierwsze spotkanie półfinałowe z Developresem Rzeszów, polegając w tie-breaku. W niedzielny wieczór ełkaesianki muszą zrobić wszystko, żeby wygrać i utrzymać się w rywalizacji o miejsce w finale mistrzostw Polski. Nie będą dziś same, bo mecz będzie rozgrywany w Łodzi – WSZYSCY NA HALĘ!

Przed pierwszym półfinałowym meczem pomiędzy ŁKS-em a Developresem Rzeszów można było mieć obawy – mecz był rozgrywany na wyjeździe, a łodzianki w tym sezonie za każdym razem ulegały siatkarkom ze stolicy Podkarpacia. Mimo tego i mimo pierwszych nieudanych minut meczu, następnie to „Wiewióry” przejęły kontrolę nad meczem i wyszły na prowadzenie 2:0. Wówczas zaliczyły jednak drogę z nieba do piekła, przegrywając kolejne dwa sety, a następnie tie-break, w którym również już prowadziły kilkoma oczkami.

Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że ełkaesianki pokazały w czwartek, że mogą i potrafią konkurować na równym poziomie z rzeszowiankami. Niedzielny wieczór będzie testem nie tylko dla zawodniczek i sztabu szkoleniowego, ale także dla kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego – w meczu domowym trzeba będzie od pierwszej do ostatniej minuty meczu dopingować całą halą „Wiewióry” i ponieść je do zwycięstwa.

Mecz odbędzie się dzisiaj i zostanie rozegrany tradycyjnie na Sport Arenie. Pierwszy gwizdek tego spotkania o godzinie 20:30. Wszyscy, którzy nie będą mogli pojawić się przy al. Unii 2 i wspierać siatkarek, będą mogli obserwować ich zmagania na antenie Polsatu Sport.

Fot. Pilot08