Siatkówka

Ponownie zwycięskie! ŁKS – Legionovia 3:0

Można powiedzieć w końcu. W końcu siatkarki ŁKS-u zagrały na swoim optymalnym poziomie i w końcu wygrały spotkanie. Sobotnim wieczorem Łódzkie Wiewióry pokonały Legionovię i odbiły się od dołka siatkarskiej formy!

Przez niemalże cały czas trwania pierwszego seta siatkarki obu zespołów zgotowały nam bardzo wyrównane i ciekawe widowisko. Punktowe prowadzenie raz po raz zmieniało stronę siatki, równie często trenerzy obu ekip próbowali wybić z rytmu rywalki biorąc czas. Cały obraz spotkania zmienił się jednak przy stanie 21:21. Wówczas to gościnie totalnie zniknęły, a grę zaczęły kreować Łódzkie Wiewióry. Ełkaesianki od tego momentu ugrały również cztery punkty z rzędu, a pierwszą partię zakończyły atakiem Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Druga partia spotkania również układała się w miarę po równo dla obu zespołów. Choć momentami to gościnie były w stanie odskoczyć na kilka punktów, to Ełkaesianki nie miały większych problemów, żeby te straty nadrobić. Od stanu 13:13 swoją przewagę skrupulatnie budowały podopieczne Giuseppe Cuccariniego. Gospodynie były w stanie odskoczyć swoim rywalkom na kilka „oczek”, co pozwoliło im ze spokojem kontrolować przebieg spotkania. Ostatecznie przewaga Łódzkich Wiewiór w drugim secie urosła do siedmiu punktów, a przewaga w całym meczu do dwóch setów.

Trzeci set nie przyniósł już równej gry. Od samego początku przebieg tej partii kontrolowały Ełkaesianki. I to aż siedem Ełkaesianek, bo właśnie w tej części gry zameldowała się dobrze znana w Łódź Sport Arenie Daria Szczyrba, która od początku sezonu reprezentuje Legionovię. Była Wiewióra chciała nieco zamieszać w meczu i na początku nawet jej się to udawało. Po chwili jednak do swojego zabójczego marszu powróciły obecne Wiewióry, które wciąż powiększały swój stan punktowy, w dużej mierze za sprawą Katariny Lazović. W szczytowych momentach trzeciego seta Ełkaesianki prowadziły już nawet siedmioma punktami. I taką też różnicą zakończyła się partia, a zarazem cały mecz.

MVP sobotniego spotkania wybrana została Katarina Lazović.

Następne ligowe starcie Łódzkie Wiewióry stoczą już w środę, kiedy to odrabiając ligowe zaległości zmierzą się z #VolleyWrocław.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:21; 25:18; 25:18)

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119