Siatkówka

Polki zagrają dzisiaj o półfinał Mistrzostw Europy!

W walce o Mistrzostwo Europy zostało już tylko osiem drużyn, a po dzisiejszym spotkaniach dowiemy się kto zagra w półfinale. Polskie siatkarki o wejście do najlepszej czwórki mistrzostw Starego Kontynentu, zagrają dziś w łódzkiej Atlas Arenie o godzinie 20:30 z reprezentacją Niemiec.

Reprezentacja Polski może osiągnąć największy sukces od dekady. Ostatni medal naszych siatkarek miał miejsce dokładnie 10 lat temu, kiedy to Mistrzostwa Europy również odbywały się w naszej ojczyźnie. Brązowy medal dla naszej reprezentacji został wręczony w łódzkiej Atlas Arenie, czyli w tym samym miejscu, w którym dzisiaj Polki zagrają z Niemkami. Co ciekawe, rywalkami Polek w walce o wspomniany brązowy medal również były Niemki, ale tym razem stawka spotkania jest inna.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego w swoich dotychczasowych meczach na turnieju przegrały tylko jedno spotkanie (z Belgią), natomiast reprezentacja Niemiec nie zaznała jeszcze smaku porażki. Najbardziej budujące zwycięstwo dla Niemiek miało miejsce w starciu z Rosjankami, mecz zakończył się po tie-breaku. Po wyjściu z grupy Niemki wygrały ze Słowenią 3:0 i dzięki temu awansowały do ćwierćfinału.

W 1/8 finału Polki pokonały Hiszpanię 3:0, a swoją cegiełkę do triumfu naszych siatkarek dołożyła Klaudia Alagierska, czyli środkowa mistrzyń Polski – ŁKS-u Commercecon Łódź. „Lala” wyszła na parkiet w pierwszej szóstce i zagrała kapitalne zawody. Nasza środkowa zakończyła spotkanie ze 100 % skutecznością w ataku. Aleksandra Wójcik, czyli druga zawodniczka, która reprezentuje barwy Łódzkiego Klubu Sportowego, niestety nie pojawiła się na parkiecie w ostatnich spotkaniach.

Trzymamy kciuki za biało-czerwone!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119