Horror w 5 setach. Polki w półfinale Mistrzostw Europy!

To miał być spokojny wieczór pod dachem łódzkiej Atlas Areny. Po raz kolejny już okazało się, że kiedy swój mecz rozgrywa siatkarska reprezentacja Polski, to o spokoju możemy zapomnieć. Po pięciosetowym boju Polki pokonały reprezentantki Niemiec 3:2 i zameldowały się w półfinale Mistrzostw Europy!

Już pierwszy set przyniósł kibicom wiele niepokoju. Polki nie wystrzegały się błędów, co pozwoliło Niemkom tryumfować w pierwszej odsłonie meczu 22:25.

Po tym delikatnym potknięciu Polki złapały wiatr w żagle. Drugi i trzeci set padł już łupem zawodniczek trenera Nawrockiego. Duża w tym zasługa „Łódzkich Wiewiór”. Klaudia Alagierska rozpoczęła mecz w wyjściowej „6”, dzięki czemu już od początku meczu mogła czarować swoją grą. Choć nie była najbardziej eksploatowaną zawodniczką, tak na jej grę patrzyło się z przyjemnością. Aleksandra Wójcik natomiast większość meczu spędziła w kwadracie dla rezerwowych. Kiedy już wchodziła na parkiet, jak na zagrywkę pod koniec trzeciego seta, to wykorzystywała swoje okazje bezbłędnie.

Czwarty set zdominowały Niemki. Wypracowały sobie one przewagę, której już nie oddały, czym doprowadziły do tie-breaka. Piąty, i ostatni, set to już koncertowa gra Polek. Szybko wypracowana przewaga, która rywalki nie były już w stanie odrobić dały podopiecznym trenera Nawrockiego bilet do Ankary, gdzie już w sobotę zmierzą się z Turczynkami.

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego przed starciami półfinałowymi mogą powiedzieć jedno – „Mamy medal!”. Do najlepszej czwórki czempionatu awansowały wszak aż trzy „Łódzkie Wiewióry”! Oprócz Klaudii Alagierskiej oraz Aleksandry Wójcik w Turcji zobaczymy także Katarine Lazović – nową przyjmującą mistrzyń Polski. Takie zestawienie daje nam pewność, że jeszcze przed sezonem LSK do Łodzi przyjedzie, przynajmniej jedna, medalistka Mistrzostw Europy!