Pierwsze w sezonie derby Łodzi już jutro!

Na ten mecz łódzcy kibice siatkówki czekają z początkiem każdego sezonu. Szczęście chciało, że pierwszymi derbami w tym sezonie przyjdzie nam emocjonować się już w połowie października! Na przeciw siebie w Łódź Sport Arenie staną wicemistrzynie oraz mistrzynie Polski z poprzedniego sezonu. Emocji na pewno nie zabraknie!

Już od powrotu drużyny ŁKS Commercecon Łódź derby Miasta Włókniarzy emocjonowały kibiców w Łodzi, ale i w całej Polsce. Początkowo spotkania derbowe rozgrywane były w Atlas Arenie. W pierwszych meczach derbowych w sezonie 2016/17 podopieczne, wówczas, trenera Michala Maska zmuszone były uznać wyższość swoich rywalek. Z każdym kolejnym spotkaniem derbowym walka stawała się coraz bardziej wyrównana. Każda kolejna potyczka przynosiła inny wynik, przez co żadnej z drużyn nie wiodła zdecydowanego prymatu w mieście.

Ostatnie spotkania derbowe lepiej wspominają kibice spod herbu „Przeplatanki”. W finale sezonu 2018/19 Ligi Siatkówki Kobiet stanęły naprzeciw siebie dwie łódzkie ekipy. Po heroicznej walce, pełnej emocji i huśtawek nastrojów lepsze w trzech meczach okazały się „Łódzkie Wiewióry”, które oprócz prymatu w mieście zdobyły pierwszy od 36 lat złoty medal Mistrzostw Polski.

Środowe starcie będzie więc dla zawodniczek zespołu gości okazją do zrehabilitowania się po bolesnym trójmeczu sprzed pół roku. Dla „Łódzkich Wiewiór” mecz będzie okazją do utrzymania status quo i dalszego panowania na łódzkich parkietach siatkarskich.

Ostatnie starcie obu drużyn, w ramach przedsezonowego turnieju Commercecon Cup, w stosunku 3:1 wygrały podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza. Turniej przedsezonowy to już jednak historia. Do walki o ligowe punkty stanie w środę zupełnie inny, zgrany zespół.

Środowe starcie zostanie rozegrane awansem w ramach 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Kampania, która pierwotnie miała zostać rozegrana na koniec pierwszej rundy zasadniczej przełożona została przez termin kwalifikacji olimpijskich, w których bierze udział reprezentacja Polski z Klaudią Alagierską oraz Aleksandrą Wójcik składzie.

Początek spotkania zaplanowano no godzinę 20:30. W kasach Łódź Sport Areny im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego zostało jeszcze trochę wejściówek na to hitowe spotkanie. Kibice, którzy nie będą w stanie pojawić się w łódzkiej hali będą mogli oglądać transmisję w Polsacie Sport, który po naciskach fanów ŁKS-u podjął decyzję o transmitowaniu środowego pojedynku.