Ostatni etap maratonu. Siatkarki zagrają z Legionovią

Siedem spotkań w czternaście dni. Tak prezentuje się ostatni terminarz siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź, które walcząc na trzech frontach nie miały zbyt dużo odpoczynku. Maraton ostatnich tygodni zakończy jednak sobotni mecz w Legionowie.

Od wygranych derbów Łodzi, przez trzy dni zmagań w Lidze Mistrzyń, mecz na szczycie Tauron Ligi, awans do półfinału Pucharu Polski na meczu z Legionovią Legionowo kończąc. W ostatnim czasie „Łódzkie Wiewióry” nie mogły narzekać na brak emocji, a kibice ŁKS-u na brak radości. Z pośród sześciu dotąd rozegranych spotkań ełkaesianki przegrały bowiem raz – z faworytem do wygrania Ligi Mistrzyń, VakifBankiem Stambuł.

Trenerskie przepowiednie za każdym razem mówią jednak, że „forma przyjdzie na play-offy”. Jeżeli w ostatnich spotkaniach siatkarki ŁKS-u nie były w najwyższej formie, to aż strach pomyśleć jak to będzie wyglądać w decydującej części sezonu. Zanim jednak łodzianki powalczą o kolejne medale, czekają je trzy mecze ligowe. Pierwszy z nich odbędzie już w sobotę w Legionowie.

Legionovia po zaliczeniu mocnego wejścia w sezon i m.in. pokonaniu Chemika Police czy Budowlanych nieco zgasła. W dalszej fazie sezonu zdarzyło się nawet, że klub z województwa mazowieckiego przegrał z ligowym beniaminkiem ze Świecia. Siatkarki z Legionowa zadomowiły się w środku tabeli i w bezpośrednich meczach straszą faworytów do medali.

Czy „Łódzkie Wiewióry” zdołają przejść suchą stopą przez mecz z zawsze groźną Legionovią? Tego dowiemy się już w sobotę po godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport, a także serwis Ipla.tv.