Oficjalnie. Lana Ščuka opuszcza ŁKS Commercecon Łódź

W nowym sezonie w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego nie zobaczymy Lany Ščuki. Słowenka opuszcza ekipę Mistrza Polski po jednym sezonie spędzonym w łódzkiej Sport Arenie.

Klub poinformował o pierwszym transferze wychodzącym. Drużynę opuszcza przyjmująca, Lana Ščuka. W sezonie 2022/2023 wywalczyła z Łódzkimi Wiewiórami mistrzostwo Polski, zagrała w finale Pucharu Polski oraz rywalizowała w Lidze Mistrzyń. 

W rozgrywkach TAURON Ligi 26-letnia Ščuka rozegrała 29 spotkań, zdobywając w nich 258 punktów, w tym 209 w ataku, 9 z zagrywki i 40 blokiem. Na przestrzeni ligowego sezonu jej skuteczność w ataku wyniosła 38%, zaś w przyjęciu 39%. Wielokrotnie była najbardziej ostrzeliwaną w przyjęciu zawodniczką, a mimo to nie wahała się brać na siebie ciężaru gry w ataku. 

 – Ten sezon zapamiętam głównie dzięki najlepszym kibicom, jakich kiedykolwiek widziałam. Podoba mi się sposób, w jaki klub jest z nimi związany. Jako zawodniczka czułam, że naprawdę się liczę i mamy tutaj wyższy cel, więc granie w ŁKS-ie było przyjemnością. Muszę bardzo podziękować Alessandro, całemu sztabowi i prezesowi za spełnienie mojego osobistego marzenia, jakim była gra w Lidze Mistrzyń. Bardzo dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono i na pewno będę miała szczególne wspomnienia z Polski. Jesteśmy też mistrzami Polski, co jest dla mnie wspaniałym momentem. Zrobiłyśmy to z moimi niesamowitymi koleżankami, które są najbardziej życzliwymi i pracowitymi kobietami, jakie znam. Odchodzę z klubu, ale ma on szczególne miejsce w moim sercu i pamięci. Nie wiem, dokąd zaprowadzi mnie życie, ale mam nadzieję, że znów się zobaczymy. Spędzenie tutaj sezonu nauczyło mnie jak ważna jest współpraca, ciężka praca, życzliwość i pasja. Poznałam naprawdę dobrych ludzi i poczułam się jak w domu – podsumowała swój pobyt w Łodzi.

Lana dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!