Mistrz na kolanach! Dwa sparingowe zwycięstwa siatkarek z Chemikiem!

Tygodniowa przerwa w rozgrywkach na zmagania Pucharu Polski nie oznacza siatkarskiej nudy. W miniony weekend „Łódzkie Wiewióry” rozegrały dwa mecze sparingowe z Chemikiem Police, oba zakończyły się zwycięstwami naszych siatkarek!

O obu spotkaniach sparingowych nie wiemy wiele, znamy za to wyniki spotkań i poszczególnych setów. W sobotę pierwsza i trzecia drużyna sezonu zasadniczego TAURON Ligi mierzyły się na dystansie czterech pełnych setów – trzy pierwsze na swoją korzyść rozstrzygnęły ełkaesianki, czwarty padł łupem policzanek.

Dzień później dystans rywalizacji był już nieco inny – pojedynek przyjął formułę pięciu krótkich setów (tie-breaków). Tutaj rywalizacja była już dużo bardziej zacięta, ale ostatecznie to „Łódzkie Wiewióry” sięgnęły po zwycięstwo 3:2!

Dwie wygrane na tle mistrza Polski to dobry prognostyk przed fazą play-off. Zmagania w decydującej części sezonu ełkaesianki rozpoczną już 4 kwietnia.