ŁKS Commercecon Łódź zakończył PreZero Grand Prix!

Trzy mecze rozegrały siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego podczas turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix. „Łódzkie Wiewióry” wygrały tylko raz i już w piątek zakończyły zmagania w wydarzeniu.

Turniej PreZero Grand Prix ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął od pojedynku z Radomką Radom. W drużynie z Radomia pełne spotkanie rozegrała była „Łódzka Wiewióra” – Aleksandra Pasznik – z kolei druga ex-ełkaesiaka – Katarzyna Zaroślińska-Król – podczas zmagań na piasku wcieliła się w rolę asystentki trenera Radomki.

Sam mecz obył się jednak bez większych sentymentów. Pierwszą partię ełkaesianki pewnie wygrały do 16, jednak w drugim secie nieco opadły z sił przegrywając go do 21. Decydująca, trzecia partia ponownie padła łupem „Łódzkich Wiewiór”, które zwyciężyły ją do 8.

W piątek ełkaesianki rozegrały z kolei dwa spotkania. W pierwszym z nich mierzyły się z Impelem #VolleyWrocław i w premierowej odsłonie meczu oglądać mogliśmy wyrównaną siatkówkę. Obie ekipy szły łeb w łeb, dzięki czemu wynik przez cały czas oscylował wokół remisu. Finalnie to „Łódzkie Wiewióry” zdobyły dwa punkty więcej i wygrały pierwszego seta stosunkiem 25:23. Dwie kolejne partie to już pełna dominacja wrocławianek. Siatkarki Impelu zdołały wejść na swoje optymalne obroty i wygrać drugą partię z ogromną przewagą 13 „oczek”. Tie-break był już nieco bardziej wyrównany, jednak ponownie lepsze okazały się w nim siatkarki z Wrocławia, które wygrały do 11.

Trzecim, i jak się okazało również ostatnim, pojedynkiem „Łódzkich Wiewiór” było starcie z beniaminkiem Tauron Ligi – Uni Opole. Obie rozegrane w tym spotkaniu partie były bardzo wyrównanym widowiskiem, w którym nieco więcej z gry miały opolanki. Uni pierwszego seta wygrało do 21, z kolei drugiego do 20.

Podopieczne trenera Bartłomieja Bartodziejskiego zakończyły więc zmagania na plaży po trzech spotkaniach. Z dobrej strony w turnieju pokazały się nowe siatkarki – Paulina Maj-Erwardt, Pietra Jukoski oraz Ivna Colombo, ale także byłe już „Łódzkie Wiewióry” – Agata Wawrzyńczyk Oliwia Laszczyk.

fot. ŁKS Commercecon Łódź