Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź organizatorem turnieju Ligi Mistrzyń!

ŁKS Commercecon Łódź oraz miasto Łódź zorganizują jeden z turniejów tegorocznej siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Zmianie uległ tym samym format tych rozgrywek w bieżącym sezonie.

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) w porozumieniu z klubami zdecydowała się na zmianę formuły rozgrywania fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Zamiast pojedynczych spotkań odbędą się dwa turnieje. W każdej z grup decyzja o przyznaniu roli organizatora turnieju była podejmowana indywidualnie podczas wideokonferencji, które odbyły się na przestrzeni ostatnich tygodni.

W dniach 2-4 lutego 2021 roku, w Łodzi zmierzą się cztery zespoły grupy C – VakifBank Stambuł, VC Maritza Plovdiv, ASPTT Mulhouse oraz ŁKS Commercecon. Będzie to drugi turniej, który w ramach fazy grupowej rozegrają te zespoły. Pierwszy odbędzie się pod koniec listopada w Bługarii, a jego gospodarzem będzie VC Maritza Plovdiv.

Wybór ŁKS-u Commercecon i samej Łodzi na jednego z organizatorów turnieju Ligi Mistrzyń nie dziwi. Nie jednokrotnie kibice Łódzkiego Klubu Sportowego pokazywali, że są w stanie stworzyć w hali niesamowitą atmosferę, o której mówiła cała siatkarska Europa, a nawet i świat. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że tak samo będzie i w lutym.