Siatkówka

Gładko z wiceliderem! ŁKS – Radomka 3:0

Dość niespodziewanie w niedzielnym spotkaniu na szczycie TAURON Ligi siatkarki ŁKS-u rozbiły Radomkę Radom 3:0. Gościnie przez znaczną część spotkania były jedynie tłem dla znakomicie dysponowanych ełkaesianek.

Jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania doszło do pierwszej niespodzianki tego wieczora. Funkcja kapitan zespołu, którą do tej pory piastowała Katarzyna Zaroślińska-Król przypadła tym razem innej atakującej – Agacie Wawrzyńczyk.

Małą niespodzianką było również to, że w pierwszej partii spotkania siatkarki Radomki odegrały role statystek. Mocne wejście w mecz i seria pięciu punktów zdobytych z rzędu pozwoliła „Łódzkim Wiewiórom” narzucić swój rytm i w pełni kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. W kolejnych akcjach różnica punktowa pomiędzy zespołami jedynie rosła, choć radomianki starały się ją niwelować. Wiceliderki TAURON Ligi postraszyły również przy piłce setowej dla biało-czerwono-białych, jednak trener Michal Masek wykorzystując czas szybko ostudził ich zapędy. Ostatecznie dała o sobie znać wcześniej wypracowana przewaga i to ełkaesianki wygrały pierwszą partię stosunkiem 25:17.

Początek drugiej odsłony spotkania przyniósł już nieco bardziej wyrównaną siatkówkę. Zawodniczki Radomki nieco otrząsnęły się po fatalnym pierwszym secie i postawiły się rozpędzonym ełkaesiankom. Te z kolej ponownie dość szybko wypracowały sobie zaliczkę, która tym razem była nieco skromniejsza i wynosiła trzy „oczka”. Gościnie zdołały odrobić jeden punkt i w decydującą fazę seta obie ekipy wchodziły z zaledwie jednym punktem różnicy, co gwarantowało nie małą grę nerwów. Nerwówkę lepiej zniosły gospodynie, które i tym razem dowiozły prowadzenie do końca i wynikiem 25:23 wygrały drugiego w tym meczu seta.

Trzecia partia niemalże bliźniaczo przypominała premierowego seta. Ponownie to „Łódzkie Wiewióry” wypracowały sobie znaczącą zaliczkę, która pozwoliła im narzucić swój rytm gry. W szczytowym momencie przewaga biało-czerwono-białych wynosiła 11 punktów i jedynie kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo w meczu. Ostatecznie kataklizm nie nastąpił, a przewaga „Łódzkich Wiewiór” urosła do 12 punktów. Ełkaesianki wygrały więc z wiceliderkami tabeli 3:0!

MVP spotkania została wybrana Britt Bongaerts.

Za tydzień, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego TAURON Ligi, siatkarki ŁKS-u Commercecon zmierzą się z pewną spadku Eneą PTTPS Piła.

ŁKS Commercecon Łódź – Radomka Radom 3:0
(25:17; 25:23; 25:13)