Ełkaesianki rozpoczęły mistrzostwa świata

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego – Klaudia Alagierska, Kamila Witkowska oraz Zuzanna Górecka – rozpoczęły dzisiaj mistrzostwa świata. „Łódzkie Wiewióry” w pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski na turnieju, wygrały z Chorwacją 3:1.

Biało-czerwone rozpoczęły rywalizację 23 sierpnia starciem z Chorwacją. Polki wygrały z Chorwacją 3:1, a na boisku pojawiły się Zuzanna Górecka oraz Kamila Witkowska – druga była jedną z najlepszych zawodniczek tego spotkania. Klaudia Alagierska nie otrzymała szansy od trenera Lavariniego na wejście z pozycji rezerwowej do gry. Biało-czerwone czekają teraz mecze z Tajlandią (27 września), Koreą Południową (28 września), Dominikaną (29 września) oraz Turcją (1 października).

W drugiej fazie (4-9 października) 16 reprezentacji będzie rywalizować w dwóch ośmiozespołowych grupach, z których do ćwierćfinałów wejdą po cztery najlepsze. Dalej walka o tytuł będzie toczyć się systemem pucharowym. Mecze 1/4 finału odbędą się 11 października, półfinały – 12 oraz 13 października, a finał i spotkanie o trzecie miejsce – 15 października.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na Mistrzostwa Świata 2022:

rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Kamila Witkowska

przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska

atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak

libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska