Siatkówka

Agata Wawrzyńczyk rozstaje się z ŁKS-em Commercecon

Jej zeszłoroczny powrót do drużyny przysporzył kibicom wiele radości. Dziś te emocje nieco się odwracają. W następnym sezonie w biało-czerwono-białych barwach nie zobaczymy już pani kapitan – Agaty Wawrzyńczyk.

Lori” z Łódzkim Klubem Sportowym związana jest od 2015 roku. Występując w biało-czerwono-białych barwach przeżyła awans do ekstraklasy, a następnie pięła się z zespołem na sam szczyt. Po zdobyciu mistrzostwa Polski podjęła decyzję o przerwie macierzyńskiej. Po kilku miesiącach od urodzenia córki Agata zdecydowała się na powrót do gry i to właśnie w ŁKS-ie Commercecon miała wracać do formy.

Agata Wawrzyńczyk w poprzednim sezonie co prawda pełniła rolę rezerwowej, jednak każde jej wejście na parkiet dodawało drużynie dodatkowych sił. W rozgrywkach TAURON Ligi zaprezentowała się w 9 meczach, zdobywając łącznie 21 punktów. W spotkaniu z Eneą PTPS Piła zastąpiła na boisku Katarzynę Zaroślińską-Król i poderwała zespół do walki, za co została wyróżniona statuetką MVP meczu.

W trakcie sezonu „Lori” zastąpiła też Zaroślińską-Król w innej roli – roli kapitana zespołu. Atakująca przejęła opaskę kapitańską z pełną odpowiedzialnością wagi tej funkcji i trzeba przyznać, że spisała się w niej bardzo dobrze.

Agata, dziękujemy za lata gry w biało-czerwono-białych barwach! Życzymy powodzenia w dalszej karierze.

fot. Łukasz Żuchowski