Piłka Nożna

Znamy czwartego sparingpartnera ŁKS-u. To zespół Mladena Kašćelana

Łódzki Klub Sportowy oficjalnie ogłosił rywala, z którym zespół Wojciecha Stawowego zmierzy się w czwartym i zarazem ostatnim meczu kontrolnym podczas obozu w Side. „Rycerze Wiosny” zagrają z rosyjską Baltiką Kaliningrad, w której występuje doskonale znany w Łodzi Mladen Kašćelan.

Łodzianie dotychczas rozegrali dwa sparingi w Turcji – oba z serbskimi zespołami. Z Radničkim Nisz nasi piłkarze przegrali 0:1, ale już w sobotę pokonali FK Indjija 1:0, po trafieniu Łukasza Sekulskiego (z powodu warunków atmosferycznych odbyła się tylko jedna połowa). Kolejnym rywalem ŁKS-u będzie FK Ołeksandrija. Ten mecz odbędzie się 3 lutego. Dwa dni po meczu z Ukraińcami, ełkaesiacy zakończą obóz spotkaniem z Baltiką Kaliningrad.

Baltika to zespół występujący na zapleczu rosyjskiej Premier Ligi. Obecnie drużyna prowadzona przez Evgenija Kaleshina plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli.

Od sierpnia 2019 roku w klubie z Kaliningradu występuje Mladen Kašćelan. Pomocnik z Czarnogóry występował w ŁKS-ie w latach 2007-09 oraz 2011. Z przeplatanką na piersi rozegrał we wszystkich rozgrywkach 68 spotkań. Zdobył w nich dwie bramki – obie z rzutów karnych w starciach ekstraklasowych z Polonią Bytom. Taki licznik rozegranych spotkań plasuje Czarnogórca na drugim miejscu wśród zawodników z zagranicy w historii klubu, tuż za Jewhenem Radionowem.

– Z Łodzi i z ŁKS-u mam wiele ciepłych wspomnień, ale wygrane 2:0 derby z Widzewem wszystko biją na głowę. Zwłaszcza ta szalona radość po ostatnim gwizdku, gdy przez kilkadziesiąt minut świętowaliśmy zwycięstwo z kibicami – tak mówił były reprezentant Czarnogóry w niedawnym wywiadzie.

37-letni Mladen w tym sezonie wystąpił w 22 spotkaniach Baltiki. Na swoim koncie ma jednego strzelonego gola.

Spotkanie z rosyjską Baltiką Kaliningrad odbędzie się w piątek 5 lutego w tureckim Belek, o godzinie 9:00. Będzie to ostatni test przed meczem z Legią Warszawa w Pucharze Polski.