Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zmiana trenera w ŁKS. Kibu Vicuña opuszcza Aleję Unii!

Włodarze Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowali się na zmianę trenera. Z klubem pożegnał się Kibu Vicuña, a jego obowiązki przejmie dotychczasowy asystent, Marcin Pogorzała.

Przed rozpoczęciem sezonu celem piłkarzy ze Stadionu Króla był bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Niestety po dwudziestu dwóch rozegranych kolejkach, biało-czerwono-biali mają nikłe szanse, aby znaleźć się w TOP2 na koniec sezonu.

Czarę goryczy przelały dwa wiosenne remisy, z GKS-em Jastrzębie oraz Koroną Kielce. Wliczając w to dwa ostatnie spotkania z rundy jesiennej to łodzianie nie potrafią zdobyć kompletu punktów od czterech spotkań. Co mocno skomplikowało nadzieję klubu na włączenie się do walki o awans.

Kibu Vicuña pracował w Łódzkim Klubie Sportowym od 21 czerwca 2021 roku. Pod jego wodzą zespół rozegrał 23 oficjalne spotkania – 21 w lidze oraz dwa w Pucharze Polski. „Rycerze Wiosny” za sterem Hiszpana notowali 1,48 punktu na mecz. Dziewięć z tych 23 meczów zakończyło się zwycięstwami, siedem remisami i siedem porażkami.

Funkcję pierwszego trenera w najbliższym meczu z Puszczą Niepołomice oraz we wszystkich do końca sezonu będzie pełnił Marcin Pogorzała. 33-latek otrzymał warunkową licencję na prowadzenie zespołu w 1 lidze. Dla Pogorzały nie będzie to nowość, bo już w poprzednim sezonie po zwolnieniu Ireneusza Mamrota, prowadził drużynę w czterech spotkaniach (śr. 1,75 pkt/mecz).

W sztabie trenera Marcina Pogorzały, który prowadził już piłkarzy ŁKS-u w roli pierwszego trenera w końcówce poprzedniego sezonu (2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka), znajdą się Paweł Drechsler (II trener), Jacek Janowski (trener bramkarzy) oraz Michał Lewandowski (trener przygotowania fizycznego).

Trenerze dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport