Jubileuszowa edycja biegu „Tropem Wilczym” za nami!

Już po raz 10 w całej Polsce wystartował bieg „Tropem Wilczym”. Łódzki bieg, jak co roku organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, po raz kolejny okazał się organizacyjnym sukcesem i sposobem na aktywne spędzenie dnia.

Niedzielne przedpołudnie było aktywne dla biegaczy w każdym biegu. Punktualnie o godzinie 11 wystartował pierwszy tego dnia bieg – bieg towarzyszący na dystansie 1963m, w którym rywalizowała młodzież oraz dzieci.

Godzinę później ze startu zlokalizowanego pod stadionem Łódzkiego Klubu Sportowego wyruszył bieg główny na dystansie 5 kilometrów. Tradycyjnie wystrzał startera poprzedziło odśpiewanie pierwszej zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Trasę prowadzącą ścieżkami parku na zdrowiu pokonało niespełna 300 biegaczy.

Za linią mety na każdego z biegaczy czekały okolicznościowe medale, które wręczali żołnierze. Nie zabrakło także stałego elementu łódzkiej odsłony „Tropem Wilczym” – specjalnego graffiti, na tle którego można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Najszybsza spośród kobiet okazała się Edyta Twarożyńska, a wśród mężczyzn najszybciej na mecie zameldował się Tomasz Osmulski. Drugie i trzecie pozycje w obu klasyfikacjach zajęli zawodnicy z ełkaesiackiej grupy biegowej Łódź Kocha Sport.

Zdjęcia: Kejti Grabz Foto