Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Zmazać plamę z Radomia. Zapowiedź meczu z Puszczą Niepołomice

Ełkaesiacy po pierwszej porażce w tym sezonie poniesionej w Radomiu, mają szanse już po czterech dniach wrócić na zwycięski szlak. W niedzielne wczesne popołudnie zmierzą się na własnym obiekcie z Puszczą Niepołomice. Pierwszy gwizdek arbitra o 12:40. 

Pierwsza porażka musiała się w końcu zdarzyć zawodnikom Łódzkiego Klubu Sportowego – takie głosy można usłyszeć po spotkaniu z Radomiakiem. Gracze Wojciecha Stawowego po słabym występie w Radomiu musieli uznać wyższość rywali. Szansa na rehabilitację przychodzi bardzo szybko.

Łodzianie w piątek po zwycięstwie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Widzewem, spadli na drugie miejsce w tabeli. Jednak szansa na odzyskanie fotela lidera już w niedzielę. Zadanie to nie będzie należało do łatwych, gdyż Puszcza jest zespołem nieprzewidywalnym i stać ich na odebranie punktów ełkaesiakom. Podopieczni Tomasza Tułacza udowodnili to m.in. w sezonie 2018/19, kiedy to zatrzymali w Łodzi pędzący do Ekstraklasy ŁKS 1:0.

Ostatnie trzy spotkanie to siedem punktów zdobytych przez „Żubry”. Puszcza pokonała mocne zespoły Górnika Łęczna i Odry Opole oraz wywalczyła jeden punkt z GKS-em Tychy.

W niedzielę zapowiada się bardzo ciekawe widowisko przy alei Unii. Faworytem są „Rycerze Wiosny”, którzy zgodnie z zapowiedziami trenera Stawowego – każdym meczem chcą przybliżać się do awansu do Ekstraklasy.

Wypowiedzi przed meczem

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u): – Pomysł na drużynę mamy już od dawna. Ten pomysł skrupulatnie realizujemy. Nie chcę mówić na czym on ma polegać. Powiem jedno: jeżeli zawodnicy będą realizowali założenia taktyczne i to co jest nakreślone dla nich przed meczem to jestem spokojny o grę drużyny. Wiem, że ci chłopcy potrafią świetnie grać w piłkę. Dobra gra po części jest też gwarancją dobrego wyniku sportowego. To powinno iść ze sobą w parze. 

Maciej Wolski (obrońca ŁKS-u): Poprzedni sezon wiele nas nauczył. Jesteśmy zupełnie inną drużyną, a każde niepowodzenie dokładnie analizujemy, starając się wyciągać wnioski. Ostatnią porażkę potraktujemy jako nauczkę na przyszłość i zrobimy wszystko, żeby w niedzielę zagrać dobry mecz i zdobyć trzy punkty.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 12. kolejkach

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy nie ma problemów ze składem przed meczem z „Żubrami”. Do jego dyspozycji nie jest tylko wracający do zdrowia Marcel Wszołek. Dobra wiadomością jest powrót do gry Piotra Gryszkiewicza. 

Puszcza przyjedzie do Łodzi bez dobrze znanego w naszym mieście Jewhena Radionowa. Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii ŁKS borykał się ostatnio z problemami zdrowotnymi, ale jest już w treningu.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszczą Niepołomice będzie transmitowane na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 12:40. 

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska 

Sędzia główny: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Asystenci: Wojciech Szczurek, Marek Witoń

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilan Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Przemysław Sajdak – Michał Trąbka, Pirulo – Samu Corral.

Puszcza: Gabriel Kobylak – Erik Cikos, Michał Czarny, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk – Michał Rakoczy, Jakub Serafin, Mateusz Skrzypczak, Wiktor Żytek, Hubert Tomalski – Łukasz Spławski.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Puszcza

Znamy sędziego spotkania z Puszczą Niepołomice

Historia meczów: Z Puszczą w lidze po raz trzeci

Raport kartkowy przed meczem z Puszczą: Trzech zagrożonych w ŁKS-ie

O rywalu…Puszcza Niepołomice

Sytuacja kadrowa: Gryszkiewicz wraca do gry

Wojciech Stawowy: Jeśli zawodnicy będą realizować założenia to jestem spokojny o wynik

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119