Historia meczów: Z Puszczą w lidze po raz trzeci

W niedzielę zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na własnym obiekcie z Puszczą Niepołomice. Będzie to trzeci pojedynek w historii pomiędzy „Rycerzami Wiosny” i „Żubrami”.

Bilans spotkań obu drużyn przed tym spotkaniu jest na remis. W dwóch dotychczas rozegranych meczach, raz wygrywał ŁKS i raz lepsi okazali się piłkarze z Niepołomic. Lepszym bilansem bramkowym mogą pochwalić się biało-czerwono-biali (2-1).

Jedyne spotkania pomiędzy ŁKS-em i Puszczą odbyły się w sezonie 2018/19 na zapleczu Ekstraklasy. W pierwszym starciu w Niepołomicach górą byli łodzianie, którzy wygrali 2:0 po trafieniach Patryka Bryły i Daniego Ramireza. Z kolei w Łodzi niespodziewanie wygrała Puszcza 1:0. Jedynego gola w tamtym meczu zdobył ex-ełkaesiak Bartosz Widejko.

Trzecie starcie w historii pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w niedzielę 22 listopada o godzinie 12:40 na stadionie przy alei Unii.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Puszcza

Mecze: 2

Wygrane ŁKS: 1

Remisy: 0

Wygrane Puszczy: 1

Bramki: 2-1 na korzyść ŁKS

Jedyne dwa spotkania ŁKS-u z Puszczą:

7 kwietnia 2019: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 0:1

Bramka: Widejko 26

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Ramirez, Piątek (Łuczak 61), Kalinkowski, Bielak, Bryła (Wolski 82) – Kujawa (Sekulski 61).

14 września 2018: Fortuna I liga

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Bryła 68, Ramirez 84

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Pyrdoł, Gamrot (Radionow 46), Bielak, Ramirez (Juraszek 90), Bryła (Wolski 79) – Kujawa.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS-u, w dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach z Puszczą:

1 – Patryk Bryła, Dani Ramirez