Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Zbliżyć się do czołówki. Zapowiedź meczu z Chrobrym Głogów

Galante spotkanie przed kibicami Łódzkiego Klubu Sportowego! Ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, rozgrywając wreszcie zaległe spotkanie 12. kolejki Fortuna 1. Ligi. Zwycięstwo w meczu z głogowianami da biało-czerwono-białym awans do górnej szóstki w tabeli i pozwoli zbliżyć się do reszty rywali w walce o awans do Ekstraklasy. Nie będzie jednak łatwo, gdyż „Pomarańczowo-Czarni” są ostatnio w dobrej dyspozycji, szczególnie na własnym terenie.

Ełkaesiacy przystępują do tego spotkania w nienajgorszej formie. W ostatnich trzech meczach nie stracili żadnej bramki, choć w starciu ze Skrą zabrakło im zaś skuteczności w ofensywie, a pojedynek ostatecznie zakończył się remisem. Biało-czerwono-biali podchodzą do dzisiejszego meczu podbudowani powrotem zawodników wykluczonych przez kartki, w tym Pirulo, który jest jedną z ważniejszych postaci w ataku łodzian, mimo tego, że w ciągu ostatnich kilku tygodni miał problemy z notowaniem kolejnych goli i asyst. Stawką spotkania z Chrobrym (oraz sobotniego z Puszczą) jest to, w jakich nastrojach udadzą się na przerwę zimową. Dwa zwycięstwa pozwolą im zbliżyć się do czołówki i zająć miejsce w grupie pościgowej za dwoma najwyższymi lokatami w tabeli.

Jednym z największych atutów Chrobrego przed dzisiejszym meczem jest przewaga własnego boiska. Pokonali na nim już w tym sezonie m.in Arkę GdyniaSandecję Nowy Sącz oraz zremisowali z Miedzią Legnica. Głogowianie podchodzą do starcia z biało-czerwono-białymi w dość dobrej formie – w ostatnich tygodniach wygrali z rzeczonymi „Arkowcami„, Stomilem Olsztyn i „Sączersami„, choć wyjazdowa porażka z Zagłębiem Sosnowiec nie mogła być przez nich dobrze przyjęta. Ewentualne zwycięstwo pozwoli Chrobremu na zbliżenie się do górnej szóstki w tabeli i możliwość zimowania na pozycji premiowanej barażami o Ekstraklasę.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): – Oglądaliśmy poprzednie spotkanie Chrobrego, zgadzam się, że to solidna drużyna. U siebie są jeszcze mocniejsi niż na wyjeździe, będzie to bardzo trudny mecz. W środku pola jest solidny zespół, my również mamy dobrych piłkarzy – będzie walka, w której mam nadzieję, że będziemy lepsi niż rywale. Jak mówiłem, jest to solidna drużyna, bardzo dobrze bronią. Umieją atakować, ale przede wszystkim są bardzo dobrze zorganizowani taktycznie w defensywie. Są agresywni i solidni – będzie jutro trudno. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 19. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W ŁKS-ie zabraknie pauzującego za kartki Jana Sobocińskiego. Po jednym spotkaniu zawieszenia do dyspozycji sztabu szkoleniowego wracają PiruloBartosz Szeliga oraz Jakub Tosik. Wciąż z kontuzjami zmagają się także Dawid Arndt, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve i Kamil Dankowski. Z drużyną trenują już Michał Trąbka i Piotr Janczukowicz, ale trener Kibu Vicunia zapowiedział, że jest jeszcze za wcześnie by obaj znaleźli się w kadrze meczowej.

Transmisja

Spotkanie Chrobrego Głogów z Łódzkim Klubem Sportowym będzie transmitowane za pośrednictwem portalu Polsat BOX GO. Transmisja rozpocznie się o 17:55. Pięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Krztoń

Asystenci: Krystian Mucha oraz Dariusz Bohonos

Sędzia techniczny: Kornel Paszkiewicz

Przewidywane składy

ŁKS Łódź: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Adam Marciniak, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Ricardinho – Javi Moreno, Pirulo – Maciej Radaszkiewicz.

Chrobry Głogów: Leszczyński – Iłków-Gołąb, Michalec, Bougaidis, Ziemann – Rzuchowski, Cywka – Dziabek, Lebedyński, Piła – Turski

Przeczytaj więcej o meczu Chrobry Głogów – ŁKS 

Historia meczów: Piąta ligowa potyczka z Chrobrym

Sytuacja kadrowa przed meczem z Chrobrym Głogów

Obsada sędziowska meczu Chrobry Głogów – ŁKS

Kibu Vicuña przed meczem z Chrobrym

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119