Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź: ŁKS Łódź – Lech Poznań

Już jutro o godzinie 20:00 przy Alei Unii Lubelskiej rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechem Poznań w ramach trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy. 

Zawodnicy ŁKS-u dobrze rozpoczęli sezon 2019/20. W pierwszych dwóch spotkaniach zdobyli cztery punkty z faworyzowanymi zespołami Lechii Gdańsk i Cracovii. Ełkaesiacy w miniony weekend cieszyli się w Krakowie z pierwszego zwycięstwa w Ekstraklasie od 2674 dni.

Zespół „Kolejorza” dotychczas zgromadził taką samą liczbę „oczek” co ŁKS. Piłkarze z Poznania w pierwszej serii gier zremisowali na boisku Mistrza Polski Piasta Gliwice 1:1, a w miniony weekend w przekonującym stylu pokonali Wisłę Płock. Do Łodzi zespół Dariusza Żurawia przyjeżdża po pierwszą wygraną na wyjeździe w 2019 roku.

Wyniki ostatnich meczów

Tabela

Sytuacja kadrowa

ŁKS do meczu z Lechem przystępuje w praktycznie pełnym składzie. W sobotę na murawie zabraknie tylko Jewhena Radionowa, który ma złamaną piątą kość śródstopia. Reszta zawodnik jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

W barwach „Kolejorza” nie wystąpią kontuzjowani Tymoteusz Klupś i Juliusz Letniowski. Pod sporym znakiem zapytania stoi występ Wołodymyra Kostewycza. Podczas spotkania z Wisłą Płock Ukrainiec doznał urazu stawu skokowego.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Lechem Poznań będzie transmitowane na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Marcin Rosłoń i Kazimierz Węgrzyn.

Początek transmisji o 19:40.

Kursy bukmacherów

Kibice

Piątkowe spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechią Gdańsk obejrzy komplet publiczności. Bilety na pierwszy mecz łodzian po powrocie do elity sprzedały się w 20 minut. Do stolicy województwa łódzkiego wybierają się także kibice zaprzyjaźnionego Lecha Poznań.

Przypuszczalne skład

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Lech

O przeciwniku…Lech Poznań

Media przed meczem z Lechem Poznań

Konferencja prasowa przed meczem z Lechem Poznań

Historia starć ŁKS-u z Lechem Poznań

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Lech

„Z kart historii: ŁKS Łódź – Lech Poznań 1:0 (29.09.1990 r.)”

Pojedynek: Dani Ramirez vs Darko Jevtić

Przyjezdni: Lech Poznań


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119