Zapowiedź: ŁKS Łódź – Cracovia

Ostatnie tygodnie nie należą do najlepszych w wykonaniu piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni Kazimierza Moskala w niedzielę powalczą o przełamanie złej serii z Cracovią. Początek spotkania o godzinie 15:00 przy Alei Unii Lubelskiej 2.

W minionej kolejce zawodnikom ŁKS-u nie dało się przerwać serii porażek, która trwa już od trzech spotkań. Łodzianie w ubiegłą sobotę ulegli Lechii Gdańsk 1:3, choć wynik mógł być jeszcze wyższy gdyby nie analiza VAR.

Ełkaesiacy po dobrych październiku, w którym zdobyli siedem punktów w lidze i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski znów są w dołku. Trzy porażki z Jagiellonią, Śląskiem i Lechią strąciły ŁKS ponownie do strefy spadkowej i tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek łodzianie są lepsi w tabeli od ostatniej Wisły Kraków.

Do końca tego roku przed piłkarzami biało-czerwono-białych jeszcze cztery spotkania ligowe i każde punkty będą na wagę złota, choć terminarz nie rozpieszcza naszych graczy. ŁKS zagra jeszcze w tej rundzie z Cracovią, Lechem Poznań, Piastem Gliwice i Wisłą Kraków. Do tego dochodzi jeszcze ważny mecz pucharowy z GKS-em Tychy. Grania jeszcze sporo, ale jeśli łodzianie chcą liczyć na choć trochę spokojniejszą zimę to koniecznie muszą odwrócić złą serię.

Cracovia jest na zupełnie innym biegunie co piłkarze z Alei Unii i jest wiceliderem PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy Probierza po słabszym początku (m.in. porażka w Krakowie z ŁKS 1:2) regularnie punktują i zapowiada się, że do końca sezonu będą walczyć o europejskie puchary. Pasy są niepokonane we wszystkich rozgrywkach od pięciu gier, a w lidze w ostatnich czterech kolejkach zdobyli 10 punktów. W poniedziałek gracze Probierza rozprawili się z Zagłębiem Lubin wygrywając 2:0.

W niedzielę zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek i jeśli ŁKS chce pokonać Cracovię to musi pokazać dużo lepszy futbol niż w starciach ze Śląskiem i Lechią. Na to liczą kibice biało-czerwono-białych.

Trenerzy przed meczem

Kazimierz Moskal: Cracovia to bardzo niewygodny rywal. Ten zespół opiera się na fizyczności i gra futbol bezpośredni. Nie potrzebują fantastycznej akcji od pola karnego do pola karnego, aby zdobyć bramkę. Niekiedy wystarczy im podanie z środka boiska na skrzydło, a potem w szesnastkę. Jeśli będziemy grali to, co chcemy i co moim zdaniem potrafimy, nie stoimy w niedzielę na straconej pozycji.

Michał Probierz: Takie mecze są najtrudniejsze, bo wszyscy myślą, że będzie szybko, łatwo i przyjemnie, a naszej lidze przed pierwszym gwizdkiem jeszcze nie nikt nie wygrał, a wielu przegrało. Trzeba przyznać, że ŁKS ma swój styl. W trakcie spotkań mają lepsze i gorsze momenty. Poza tym na stadionie w Łodzi panuje gorąca atmosfera i trudno się tam gra.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 16 kolejkach PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Łukasz Sekulski już od poprzedniego tygodnia trenuje z pełnym obciążeniem i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to w niedzielę znajdzie się w kadrze meczowej łodzian. Pozostali piłkarze z kadry pierwszego zespołu są także do dyspozycji sztabu szkoleniowego ŁKS-u.

W drużynie „Pasów” niepewny jest występ Michala Siplaka, który ostatnio borykał się z urazem, ale jest już w treningu z zespołem. Na murawie w niedzielę nie zobaczymy z pewnością Daniela Pika i Niko Datkovicia. Obaj piłkarze od dłuższego czasu borykają się z kontuzjami.

Żaden z zawodników obu zespołów nie musi pauzować za kartki. Zagrożeni kolejną pauzą są: po stronie ŁKS-u Jan Grzesik i Dani Ramirez, a w zespole Cracovii Janusz Gol i Michal Siplak.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Cracovią będzie transmitowane na antenie Canal+Sport. Mecz ze stadionu skomentują Rafał Dębiński i Kamil Kosowski.

Początek transmisji od 14:40.

1. Kursy bukmacherów

Kibice

Bilety na niedzielne spotkanie zostały wyprzedane i na stadionie przy Alei Unii Lubelskiej ponownie zasiądzie komplet widzów. Tuż przed meczem mogą jeszcze spływać bilety do sprzedaży od osób, które zwolniły swoje miejsce lub z nieopłaconych rezerwacji.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Marcin Boniek, Bartłomiej Lekki

Sędzia techniczny: Wojciech Myć

Sędziowie VAR: Daniel Stefański, Radosław Siejka

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka – Pirulo, Dani Ramirez – Łukasz Sekulski.

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka – Milan Dimun – Janusz Gol, Sergiu Hanca, Mateusz Wdowiak – Pelle van Amersfoort – Rafael Lopes.