Zapowiedź: Lechia Gdańsk – ŁKS Łódź

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym meczu rundy rewanżowej zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają w Gdańsku z Lechią. Początek spotkania w sobotę o godzinie 20:00. 

Runda jesienna upłynęła w mgnieniu oka, a gracze Kazimierza Moskala niestety nie mogą być zadowoleni ze swojego dorobku punktowego. W 15 rozegranych spotkaniach ełkaesiacy zainkasowali tylko 11 oczek, przez co zajmują miejsce w strefie spadkowej, a konkretnie piętnaste. Piłkarze z Alei Unii przegrali aż 10 spotkań na 15 i w tym roku mają jeszcze pięć meczów, aby poprawić swoją sytuację.

Podczas pierwszego meczu ŁKS-u z Lechią w tym sezonie przeżywaliśmy piłkarskie święto w Łodzi. Meczem z gdańszczanami łodzianie rozpoczęli swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej od siedmiu lat. Na boisku sporo się działo, ale mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. W najbliższą sobotę oba zespoły będą chciały powalczyć o pełną pulę.

Lechia Gdańsk po rundzie jesiennej plasuje się na ósmym miejscu, a spotkania ligowego nie wygrała od prawie dwóch miesięcy. Podopieczni Piotra Stokowca podobnie jak ełkaesiacy w ostatnich dwóch spotkaniach w Ekstraklasie nie zdobyli choćby punktu.

Wyniki ostatnich spotkań

ost mecze

Tabela po 15 kolejkach PKO BP Ekstraklasy

tabela

Sytuacja kadrowa

W drużynie Kazimierza Moskala praktycznie wszyscy są gotowi do gry. Pod znakiem zapytania stoi występ Łukasza Sekulskiego, który dopiero w czwartek pierwszy raz trenował z zespołem po wyleczeniu kontuzji.

Lechia do meczu z łodzianami przystąpi bez kontuzjowanych Jaroslava Mihalika i Błażeja Augustyna oraz zawieszonego Żarko Udovicicia.

Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie musi pauzować żaden z zawodników obu zespołów. Natomiast na kolejne „żółtko” muszą uważać: po stronie ŁKS – Dani Ramirez i Jan Grzesik, a po stronie Lechii – Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Lukas Haraslin, Flavio Paixao, Artur Sobiech i Rafał Wolski.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Lechią Gdańsk będzie transmitowane na antenie Canal+Sport i Canal+Sport 3. Mecz skomentują Przemysław Pełka i Wojciech Jagoda.

Początek transmisji od 19:40.

Kursy bukmacherów

kursy

Kibice

Wszystko wskazuje na to, że wyjazd do Gdańska będzie najliczniejszym ze wszystkich w tym sezonie. Na mecz z Lechią wybiera się bardzo duża grupa kibiców z Łodzi i dodatkowo biało-czerwono-białych podobnie jak w Białymstoku wspomogą fani bydgoskiego Zawiszy.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Michał Obukowicz, Bartosz Kaszyński

Sędzia techniczny: Grzegorz Kawałko

Sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski, Krzysztof Jakubik

Przewidywane składy

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa, Filip Mladenović – Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos – Sławomir Peszko, Lukas Haraslin – Artur Sobiech.

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka – Dani Ramirez, Piotr Pyrdoł – Rafał Kujawa.