Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Z „Góralami” o powrót na ścieżkę zwycięstw. Zapowiedź meczu z Podbeskidziem

Łódzki Klub Sportowy przystępuje do kolejnej batalii o Ekstraklasę. W piątek na Stadion Króla przyjedzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, a łodzianie po dwóch wyjazdowych remisach, będą chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw. Początek spotkania o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): – Do końca będzie ta zacięta walka. Nie wiem czy tydzień temu, czy dwa tygodnie temu, ktoś zadał pytanie z dziennikarzy „czy tylko ta czwórka (ŁKS, Wisła, Ruch, Termalika – przyp. red.) liczy się w walce o pierwsze dwa miejsca?”. Wtedy mówiłem, że nie wykluczam, że inne zespoły też będą walczyć. Puszcza jest blisko, Podbeskidzie się włączyło, więc na prawdę – każdy mecz ma wielką wagę i nie inaczej będzie jutro tutaj z Podbeskidziem. Jest to drużyna, która ma w swoich szeregach bardzo dobrych jakościowo zawodników, kilku doświadczonych. Już grając tam jesienią zaprezentowali się bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie. Teraz wskoczyli na to miejsce, które daje możliwość gry już w barażach, więc na pewno czują się podbudowani. Przyjadą tutaj jak każdy zespół – zrobią wszystko, żeby postawić jak najtrudniejsze warunki nam.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 27. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole biało-czerwono-białych, nie wystąpi trzech zawodników. Nelson Balongo i Mieszko Lorenc z powodów zdrowotnych, a Artemijus Tutyškinas musi pauzować za kartki.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Podbeskidziem Bielsko-Biała, będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Damian Kos (Gdańsk)

Asystenci: Bartosz Heinig, Filip Sierant

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Sędziowie VAR: Łukasz Szczech, Michał Obukowicz

Przewidywane składy

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Milan Spremo – Michał Mokrzycki, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk – Maciej Śliwa, Stipe Jurić, Pirulo.

Podbeskidzie: Wiktor Kaczorowski – Jeppe Simonsen, Ezequiel Bonifacio, Arthur Vitelli, Julio Rodriguez, Florian Hartherz – Marcel Misztal, Tomasz Neugebauer, Goku Roman, Maksymilian Sitek – Kamil Biliński.

Więcej o meczu ŁKS – Podbeskidzie:

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala

Raport kartkowy przed meczem ŁKS – PBB

O Podbeskidziu słów kilka

Obsada sędziowska meczu ŁKS – PBB

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport