Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Wygrać i wrócić na zwycięski szlak. Zapowiedź meczu z Miedzią Legnica

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego we wtorek powalczą o powrót na zwycięski szlak w rozgrywkach Fortuna I ligi. Do Łodzi przyjedzie zespół Miedzi Legnica, który w ostatnich meczach prezentuje coraz lepszą formę. Pierwszy gwizdek arbitra o 20:30.

Spotkanie obu drużyn z pewnością jest najlepiej zapowiadającym się spotkaniem 15. kolejki Fortuna 1. Ligi. Podrażnieni porażką w Łęcznej łodzianie postarają się obronić swoją twierdze, bowiem do tej pory na 18 możliwych oczek przy al. Unii zdobyli 16. Goście z Legnicy przed sezonem zapowiadali walkę o powrót do Ekstraklasy, jednak na tym etapie trzeba ich uznać jednak za największy zawód. Miedź zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli, choć wydaje się, że powoli wkracza na odpowiednie tory (dwa zwycięstwa z GKS-em Tychy i Odrą Opole). Jednego możemy być pewni, emocji z pewnością nie zabraknie.

Wypowiedzi przed meczem

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u): – Spodziewam się każdego scenariusza na to spotkanie. Na każdy wariant jesteśmy przygotowani. Zdecydowanie lepiej gra się z zespołami, które też chcą grać w piłkę. Miedź Legnica zaliczam do takich zespołów. Spodziewam się otwartej gry, ale jeśli Miedź przyjmie inną taktykę to też jesteśmy na to przygotowani.

Jarosław Skrobacz (trener Miedzi):Początek mieli bardzo dobry. Myślę, że dla nikogo nie było to wielką niespodzianką. To faworyt Fortuna 1 Ligi. Ostatnie trzy mecze nie poszły po ich myśli, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że mieli spore rotacje w składzie i trochę braków kadrowych spowodowanych pauzami za kartki i kontuzjami. Nie wiemy do końca w jakim składzie jutro wystąpią, ale jaki by nie był, jest to silny rywal i trzeba mu się bardzo mocno przeciwstawić, jeśli myślimy o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 14. kolejkach Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Trener ŁKS-u nie będzie mógł w tym spotkaniu skorzystać ze swoich dwóch nominalnych środkowych napastników. Z kontuzjami borykają się Samu Corral i Łukasz Sekulski. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego nie będzie jeszcze także Maciej Wolski. Od dłuższego czasu poza grą jest Marcel Wszołek, który przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

Żaden z zawodników obu zespołów nie musi pauzować we wtorek za kartki.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z Miedzią Legnica będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Asystenci: Marek Arys, Michał Sobczak

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Antonio Dominguez – Piotr Gryszkiewicz, Tomasz Nawotka – Pirulo.

Miedź: Jędrzej Grobelny – Paweł Zieliński, Marcin Biernat, Wiktor Pleśnierowicz, Dani Pinillos – Paweł Tupaj, Szymon Matuszek, Adrian Purzycki, Damian Tront, Joan Roman – Kamil Zapolnik.

 

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Miedź:

Patryk Gryckiewicz sędzią meczu z Miedzią

Wojciech Stawowy: Mamy nadzieję, że wrócimy na zwycięską ścieżkę

Sytuacja kadrowa: Bez środkowego napastnika na mecz z Miedzią

Historia meczów: Z Miedzią w lidze po raz trzeci

O rywalu…Miedź Legnica

Raport kartkowy przed meczem z Miedzią: Trzech zagrożonych

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119