Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Historia meczów: Z Miedzią w lidze po raz trzeci

W najbliższy wtorek zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają na własnym obiekcie z Miedzią Legnica i będzie to trzeci w historii ligowy pojedynek „Rycerzy Wiosny” z ekipą z Dolnego Śląska.

Dwa dotychczasowe spotkania zostały rozegrane, a dokładniej mówiąc – miały zostać rozegrane w sezonie 2012/13. Pierwszy mecz odbył się zgodnie z planem w Łodzi 4 listopada 2012 roku i zakończył się wygraną legniczan 1:0 po trafieniu Mariusza Zasady. Druga potyczka ŁKS-u z Miedzią się nie odbyła, gdyż łodzianie wycofali się z rozgrywek i zespół z Dolnego Śląska wygrał walkowerem 3:0. 

W ostatnich sezonach oba kluby mijały się, grając na przemian w Fortuna I lidze i Ekstraklasie. Zarówno Łódzki Klub Sportowy jak i Miedź po roku gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wracały na zaplecze.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Miedź

Mecze: 2

Wygrane ŁKS: 0

Remisy: 0

Wygrane Miedzi: 2

Bramki: 4-0 na korzyść Miedzi

Dwa dotychczasowe ligowe spotkania ŁKS-u z Miedzią Legnica: 

4 listopada 2012: I liga

ŁKS Łódź – Miedź Legnica 0:1

Bramka: Zasada 60

Skład ŁKS: Olszewski – Sasin, Gieraga, Borsukow, Osiński – K.Kaczmarek (Pawlak 77), Kuklis, Brud (A.Golański 66), Poźniak (A.Papikjan 66), P.Kaczmarek – Więzik.

Sezon 2012/13: I liga

Miedź Legnica – ŁKS Łódź 3:0 (walkower)

ŁKS wycofał się z rozgrywek po 22. kolejce

 

Foto: Grzegorz Wypych


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119