Koszykówka

Kolejne zwycięstwo koszykarek! Lider – ŁKS KK 58:70

Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego już po raz drugi w tym sezonie ograły Lidera Pruszków. Tym razem Ełkaesianki okazały się lepsze na terenie przeciwniczek.

W pierwszym meczu bieżącego sezonu 2 ligi kobiet koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały Lidera Pruszków różnicą 6 punktów. W niedzielę oba zespoły spotkały się ponownie i tym razem Ełkaesianki były bardziej bezlitosne.

Podopieczne trenera Bartosza Słomińskiego prowadziły grę właściwie od samego jej rozpoczęcia. Już po pierwszej kwarcie Ełkaesianki zdołały odskoczyć swoim rywalkom, jednak była to bardzo skromna przewaga, wynosząca jeden punkt. Na całe szczęście różnicę udało się powiększyć w drugiej odśłonie spotkania i schodzić na przerwę z wynikiem 36:28.

Z tempa spotkania koszykarki ŁKS-u nie schodziły również w kwarcie numer trzy. W dalszym ciągu to „Kangurzyce” w pełni kontrolowały spotkanie, spokojnie powiększając swoją przewagę. Ta przed ostatnią odsłoną niedzielnego spotkania wynosiła już 13 „oczek”.

W ostatniej kwarcie spotkania Ełkaesianki zeszły już nieco z tonu. Nieznacznie lepiej w czwartej części spotkania punktowały gospodynie, jednak wcześniej wypracowana zaliczka pozwoliła łodziankom ze spokojem dowieźć zwycięstwo do końca spotkania. Później w szatni można było już tylko świętować…

Najlepiej punktującą zawodniczką ŁKS-u w niedzielnym meczu została Martyna Zdunek, która na swoim koncie zgromadziła 18 „oczek”. Trzynaście punktów zdobyła Kinga Sierakowska.

Najbliższe, a zarazem ostanie w tym roku, spotkanie koszykarki ŁKS-u rozgrają 20 grudnia. Wówczas podejmą na własnym parkiecie SMS PZKosz II Łomianki.

Lider Pruszków – ŁKS KK Łódź 58:70
(18:19; 10:17; 16:21; 14:14)