Wszystkie ręce na pokład, trzeba wygrać ten mecz! Zapowiedź spotkania z Arką

Niedzielne starcie Łódzkiego Klubu Sportowego z Arką Gdynia jest bardzo ważne dla obu ekip. Ełkaesiacy nie mają ostatnio dobrej passy i potrzebują trzech punktów jak tlenu. Mecz na Stadionie Króla rozpocznie się punktualnie o godz. 12:40. Nie może cię tam zabraknąć!

Za Ełkaesiakami prawie 2 tygodnie przerwy od grania w I Lidze. Sztab Kibu Vicuñi postanowił wykorzystać ten czas na jak najlepsze przygotowanie zespołu do starcia z Arką – w zeszłym tygodniu w sparingu z Lechem Poznań czas otrzymali zawodnicy wracający po kontuzjach, inni trenowali ciężko, aby być gotowi wyjść w niedzielę na murawę Stadionu Króla.

ŁKS przystępuje do tego spotkania w złej formie – ostatni mecz z Zagłębiem Sosnowiec został przegrany 0:1, a wcześniej zaliczył passę naprzemiennych porażek i zwycięstw. Atmosfera dookoła klubu nie wygląda najlepiej, również przez informacje związane z problemami organizacyjnymi przy al. Unii 2. Zwycięstwo „Rycerzy Wiosny” jest potrzebne nie tylko ze względów sportowych, ale właśnie po to, aby wszyscy związani z ŁKS-em mogli złapać wiatr w skrzydła.

Niedzielny rywal Ełkaesiaków, to dobrze znana im drużyna – Arka Gdynia. „Żółto-niebiescy” przyjeżdżając do Łodzi wciąż zapewne mają w pamięci ostatnie spotkanie obu drużyn, kiedy ŁKS-owi udało się awansować do finału baraży, kosztem „Arkowców„. Klub z północy Polski, podobnie jak łodzianie, od momentu spadku z Ekstraklasy celuje w jak najszybszy powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Od początku sezonu, podobnie jak drużyna Kibu Vicuñi, mieli problem z ustabilizowaniem formy i dobre mecze potrafili przeplatać porażkami z beniaminkami i drużynami z dołu tabeli. Patrząc na ostatnie tygodnie w ich wykonaniu wydaje się, że zaczynają sobie radzić z tym problemem, więc „Rycerzy Wiosny” może czekać niezwykle ciężka przeprawa.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): – – To jest bardzo ważny mecz. Arka Gdynia wygrała ostatnie trzy mecze, są w formie, a my po ostatnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec chcemy zdobyć trzy punkty, potrzebujemy ich, są bardzo ważne. Jesteśmy przygotowani na mecz, cały tydzień przygotowujemy się na niego. Mają Rosołka i Czubaka, jest też ofensywny pomocnik Adamczyk, który na razie bardzo dobrze gra. To jest ofensywna drużyna, dużo piłkarzy gra tam z przodu, trenujemy biorąc to pod uwagę. Też oczywiście przygotowujemy się do meczu nie tylko na fazę defensywną, ale też ofensywną, na to jak chcemy strzelić bramki.

Samu Corral (napastnik ŁKS):Arka jest naprawdę mocnym zespołem, z którym ostatnio przychodzi nam często rywalizować. Wierzę, że zakończyliśmy już serię porażek przed własną publicznością i w niedzielę rozprawimy się z Arką. Na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Musimy od samego początku kontrolować ten mecz. Bardzo potrzebujemy trzech punktów i liczę, że po twardej walce je wywalczymy. Jestem pewien, że pokażemy, że jesteśmy odmienionym zespołem. Mieliśmy mnóstwo kontuzji przez ostatnie tygodnie, ale teraz sytuacja kadrowa poprawia się. Kolejni zawodnicy wracają do gry po urazach i to bardzo pozytywnie wpłynie na boiskowe oblicze naszego zespołu. Liczymy, że w tak szczególnym momencie kibice jeszcze mocniej będą nas wspierać. Przy głośnym dopingu z widowni dużo łatwiej będzie nam sięgnąć po trzy punkty.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 12. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W niedzielnym spotkaniu na Stadionie Króla nie zobaczymy Piotra Janczukowicza, Michała Trąbki, Jana Sobocińskiego, Mieszko Lorenca i Adama Marciniaka. Pod znakiem zapytania stoją występy Javiego Moreno czy Stipe Juricia. W pełni sił powinien być już najlepszy strzelec ŁKS – Pirulo.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Arką Gdynia będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Damian Rokosz

Sędzia techniczny: Jacek Lis

Sędziowie VAR: Bartosz Frankowski, Jakub Winkler

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak – Jakub Tosik – Kelechukwu Ibe-Torti, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Pirulo – Ricardinho.

Arka: Daniel Kajzer – Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka – Olaf Kobacki, Christian Aleman, Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk, Luis Valcarce – Karol Czubak, Maciej Rosołek.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Arka

Rywal pod lupą: Arka Gdynia

Obsada sędziowska meczu z Arką

Kibu Vicuña przed meczem z Arką